Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkeztem egy szakmára...

Ha jelentkeztem egy szakmára és vissza lépek abból lehet bármi bajom?

Figyelt kérdés
Szakképzési centrumban jelentkeztem állami támogatott tanfolyamra. Ma küldtek emailt hétfőn kell beiratkozni. Olyan helyen lesz ahová nem bírok bejárni ezt nem mondták a tájékoztatón. De kitoltottem papírt hogy jelentkeztem alá is írtam. Jelentkezési lap volt csak, ebből lehet baj? Mert azt bezzeg elmondták ha valaki igazolatlanul hiányzik annak vissza kell fizetni a képzést de ugye még el se kezdtem. Nem munkaugyis képzés.

2021. jún. 11. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

"alá is írtam"

a mit?

mi volt a papíban kérdező?

Kötöttél egy szerződést és azt csak te tudod, hogy milyen feltételekkel....



Nálunk a mozdonyvezető tanfolyamon például 2 milliót kell visszafizetni ha nem megy a dolog....

2021. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jelentkezési lap volt csak nem tanuló szerződés.
2021. jún. 11. 21:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Tanuló szerződést beiratkozáskor adják.
2021. jún. 11. 21:32
 4/7 A kérdező kommentje:
És abból nekem is jár egy példány ha beiratkoznék.
2021. jún. 11. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
jognyilatkozatot tettél....
2021. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na mindegy hagyjuk itt még nálam is hulyebbek vannak. Majd hétfőn felhivom. Xd
2021. jún. 11. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg nem írtad alá a tanulószerződést, addig semmit. Amúgy meg ami abban le van írva. Az államilag támogatott tanfolyamok utófinanszírozottak, azaz akkor kap az intézmény pénzt, ha az illető átmegy a vizsgán. Ha csak 1-2 ember morzsolódik le, az nem nagy (vagy ha nem anyagigényes a képzés, akár nulla) veszteség, hiszen a kiadások nagy része nem függ a résztvevők számától. De lehet az is, hogy olyan nagy a lemorzsolódás, hogy a maradék pár ember után kapott bevétel a kiadásokat sem fedezi - ezt a iskola érthető okoból igyekszik minimalizálni. Arról még viták mennek, hogy ezt jogszerű-e beleírni a szerződésbe, mármint hogy a kilépők fizetnek.

Az szinte biztos, hogy a beiratkozási lapon nincs olyan záradék, hogy ha nem írod alá a felnőttképzési szerződést, akkor fizetned kell. Márpedig ha nem írtál alá ilyesmit, akkor nem is követelhetnek rajtad pénzt.

2021. jún. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!