Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen matematika-tankönyvet...

Milyen matematika-tankönyvet ajánlotok? Bővebben lent! Diákok, szülők, tanárok segítségét kérném!

Figyelt kérdés
8 éve érettségiztem, nemsokára a húgomon a sor, de egyenlőre bukott matekból (harmadikos volt, illetve most is az lesz:)). Szeretnék segíteni neki felkészülni az érettségire, illetve bepótolni az elmúlt 3 éves anyagot. Én jó voltam matekból mindig, de az elmúlt 8 évben nem foglalkoztam vele egyáltalán, sok minden kiment a fejemből. A kérdésem az, hogy milyen középiskolai matematikakönyvet ajánlotok (NEKEM), amelyik viszonylag részletesen magyaráz, mert nincs tanárom. A húgom a Czapáry-Gyapjas-féle könyvből tanul, az nekem nem igazán tetszik, szerintem nem elég részletes. Ki mivel van megelégedve, melyik a "legtanulhatóbb"?
2010. aug. 25. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Idén érettségiztem és nyáron segítettem egy srácnak, vele matekoztam.


Elméleti anyag elsajátításához:

ALAPÖSSZEFÜGGÉSEK MATEMATIKÁBÓL (Fröhlich Lajos)-t ajánlanám

Kép: [link]


Gyakorolni pedig

EGYSÉGES ÉRETTSÉGI FELADATGYŰJTEMÉNY I.-II. (+megoldáskötetek - 3 db van)

Kép:

régi kiadás: [link]

Újabb kiadás: [link]

2010. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

(1. vagyok: elfelejtettem írni, hogy mi ezeket a könyveket használtuk. Az elméleti rész nagyon egyszerűen van benne a könyvben, ha azt tudja, az elég a ketteshez, de a megoldáskötetek részletesek és jó feladatok vannak bennük.)


19/F

2010. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


És az elméleti leírás elég ahhoz, hogy a bonyolultabb feladatok is menjenek? A 4 év alatt ezt a könyvet használtátok csak?


Csak mert én azért szeretnék egy kicsit részletesebben is foglalkozni vele, nem csak az a cél, hogy ő átcsússzon az érettségin. Tehát nem csak annyit szeretnék visszakapni a tudásomból, ami egy kettesre elég:)

2010. aug. 25. 17:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Bonyolultabb feladatok??? Középszintű érettségin, nem matek faktos órán, nem spec. matek tagozaton milyen bonyolult feladatok vannak?
2010. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Ebben nincsenek benne bonyolultabb feladatok leírása, csak az, hogy például mit jelent a legkisebb közös többszörös, legnagyobb közös osztó, két halmaz metszete, kiegészítő halmaz, stb. Ezekhez mindhez van kép, némelyikhez feladat, de ez nem elég.


Tankönyvnek mi a sokszínű matematika családot használtuk. Annyi változtatással, hogy nekünk a logika, gondolkodás, valószínűségszámítás, és ilyen témák egyben voltak érettségi előtt az utolsó évben. Valamint a trigonometriai részt kitoltuk utolsó előtti évre, így majdnem 1 teljes évet foglalkoztunk vele, a 10.-es tankönyvben csak 1-2 lecke.


9.-es matekkönyv: [link]


Van 12.-esig, szóval nem kell megijedni, viszont mi csak 9.-ben használtuk, onnantól "porosodott".


Gyakorláshoz a "régi", hagyományos érettségi feladatgyűjteményt forgattuk, ebben a geometriai rész nagyon jó, van hozzá megoldáskötet. Az én suliban volt kb. 150 ilyen könyv több megoldáskötettel és a nehezebb feladatokat simán tudtam gyakorolni:

[link]


A "bohócos sárga matekkönyv" sem rossz, ezt 9.-ben és 10. elején használtuk, ebből a többit nem vettük (zöld):

[link]


Ímmel-ámmal használtuk a GEOM-ot is, ami geometriai feladatok gyűjteménye. Ezt inkább a trigonometria résznél forgattuk, ennek volt 2 kötete, végében rövid megoldások vannak:

[link]


A Fröhlich Lajos könyvet magamnak vettem, suliban nem mondták, érettségire vettem, hogy átnézzek vele mindent.


Azt hiszem mindent leírtam, amit használtunk.


Bocs, hogy össze vissza írtam, de ingyen könyves voltam és már le kellett adni.


Sok sikert a matekhoz!


19/F

2010. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát... nem lehet szó nélkül hagyni a kedves második válaszoló válaszát...


Nem igazán tudom, hány éves vagy, és hogy mi a végzettséged, de azt gondolom megértetted, hogy a kérdés mi volt. Az első válaszoló azt írta, hogy az a könyv annyira elég, hogy egy kettessel átcsússzon az érettségin. Na szerintem azért van különbség bonyolultság szempontjából a között a feladat között, amit egy olyan ember tud megcsinálni, aki épp csak bukdácsol, meg a között, amit olyan is tud, aki gond nélkül leérettségizik hibátlanul. Én ugyan szerencsére az utóbbiak közé tartoztam, de mondhatom, hogy 8 év teljes kihagyás után már igenis bonyolultnak tűnnek az érettségi feladatok. Főleg, hogy nincs segítségem, tanárom, aki elmagyarázza. Viszont az a tapasztalatom, hogy habár ennyi idő eltelt, mégis igen hamar beugranak a dolgok. Egyébként meg régen nem volt kétszintű érettségi, mégsem érzem hülyébbnek magam, mint aki ma érettségizik.


De gondolom ez csak egy provokáló hozzászólás volt.


Mert az hogy mi a bonyolult, elég relatív szerintem.

2010. aug. 25. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Szia, a hosszabb válaszokat én írtam (1. válaszoló vagyok), ne is törődj a hülyeségekkel, szerintem ha hibátlanra írtad meg a régi érettségit, akkor ez is menni fog. A Fröhlich-féle könyv azért lehet jó, mert 8 év távlatából lehet először alapszinten kellene felelevenítened az anyagot, mert tesóddal "bemagoltatni" 1-2 dolgot, például, hogy mi konvex, mi konkáv, hogyan mérünk szöget, hogyan váltunk át, hogy elemzünk függvényeket, stb. Legalábbis szerintem arra nagyon jó, hogy ne kelljen sok füzet közt (nekem volt kb. 12 matek 5 év alatt) keresni, hogy hova írtad le. :)
2010. aug. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi! :)


Csak bosszantanak az idióták... de ezen az oldalon mindig van néhány, aki csak abban leli örömét, hogy másokat lehúzzon!

2010. aug. 25. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!