Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki emberi erőforrás...

Van aki emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésen tanul?

Figyelt kérdés
Lenne néhány kérdésem a képzéssel kapcsolatban :)
2021. jún. 13. 00:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen! :)
2021. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is mindenképpen ebben szeretnék dolgozni! (én is nő vagyok)
2021. jún. 13. 22:44
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #7-es hozzászóló!

Tegyük fel, ha nő lennêl, szerinted találtál volna a HR diplomáddal munkát? Ez a legnagyobb befolyásoló dolog, a nem? Nekem a munkahelyemen egy férfi a HR generalista. Ezt amiatt kérdeztem, hogy nőkênt vajon mennyire lenne esélyem ezzel a mesterrel?

Írtad, hogy marketinget végeztél...azzal konkrétan hol lehet elhelyezkedni? Köszönöm, ha válaszolsz. Kérdező, bocsi az offért.

2021. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Vegigolvastam ami itt megy. Utolso, en mol csoportos vagyok es azt latom, hogy a BGE-rol penzugyszamviteles, hr-es, corvinusos agrarmernok hallgato is itt van nalunk. Nezni kell a diakszovetkezetet, a ceg honlapjat es kapcsolatot is kell apolni a szaktarsakkal akik helye meguresedik es felajanlja azt, hogy gyere helyette melozni.

Az a durva az egeszben, hogy 2-3. felevtol mar heti 3 napokat itt meloznak es termeszetesen jol csinaljak a munkajukat, nincsen rajuk panasz.

10 eve nem gondoltam, hogy ilyen letezik de baromira szerencsesek ezek az emberek, mert ugyan olyan ertekesnek tekintjuk, mint barmilyen masik munkatarsunkat. Nehanyan jonnek 1-2 megbeszelesre, ugyan ugy elbeszelgetnek es elcseszik az idot ahogyan egy jo “multi(???)”-ban azt kell. Egy szo, mint szaz, tokmindegy milyen gazdaszon tanulsz, nezd a csoportokat, epits kapcsolatot szaktarsakkal es nezd az intern poziciokat a cegekben.

2021. jún. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%

13. Férfiként is találtam volna munkát természetesen (voltam is gyakornok, és el is mentem egy-két interjúra), volt is konkrét állásajánlatom. Nem ezért nem választottam végül ezt a pályát, hanem mert úgy éreztem (okkal), nem illik igazán a személyiségemhez. Szerintem a személyiség a perdöntő, főleg, hogy itt emberekkel kell foglalkozni...


A marketing a másik nagyon sokrétű tevékenység, rengeteg mindent lehet vele csinálni, pl.

- piackutatás

- termékfejlesztés

- szolgáltatásfejlesztés

- árazás (nagy cégeknél)

- termékmenedzsment

- márkamenedzsment

- (értékesítési) csatorna-menedzsment

- (marketing) logisztika

- (stratégiai) beszerzés

- digitális marketing / online marketing

- (reklám)kampány-menedzsment

- marketing analitika (na ez a matekos része ;))

- eseménymarketing

- marketingkommunkáció

- PR

- merchandising (ő az, aki járja az áruházakat, és arról gondoskodik, hogy a termékek jó, látható stb. helyre legyenek kitéve)

- sales

- minőségbiztosítás

- projekt-menedzsment


És ezeken felül minden olyasmi, amit egyébként a többi gazdasági szakosok csinálnak, pl.

- vállalati stratégia (ezt csinálom pl. én is)

- befektetések (időnként ezt is)

- (kül)kereskedelem

- stb. stb.


A nagy cégeknél (Telekom stb.) hatalmas marketing szervezetek vannak, lakossági és üzleti marketing egyaránt. A kisebb cégeknél akár csak egy-egy osztály, és a legkisebb cégeknél akár csak 1 ember. Marketinges gyakorlatilag mindenhová kell (már amelyik cégnek van egy kis esze, persze), gyártó és szolgáltató cégekhez is, nonprofit intézményekhez is... nagyon jó, univerzális diploma.


Dolgozhatsz vele szabadúszóként is, én pl. dolgoztam vele szabadúszó webfejlesztőként is egy időben, és ismerek olyat, aki szabadúszó digitális marketing szakértő (cégeknek csinál facebook/insta/google kampányokat, webshopokat stb.). Ha akarsz, dolgozhatsz vele a médiában is, gyárthatsz reklámfilmet, szervezhetsz médiaeseményeket, írhatsz PR-cikkeket... (ezeket is csináltam korábban...)


A marketing egy tipikusan olyan terület, ahol nagyon sokat ér, ha kreatív vagy és tudsz emberekkel foglalkozni, de ezen túl, széles skálán választhatsz, hogy miben vagy igazán jó, mit akarsz csinálni. Ha humán skillekben vagy jó, akkor elmehetsz inkább értékesítés, kommunikáció, vagy PR irányba. Ha matekos skillekben vagy inkább jó, akkor elmehetsz teljesen matekos irányba (marketing analitika), lehetsz vele webfejlesztő (ez igazából diploma nélkül is lehetsz, ha megtanulod, de ha mellette marketinges vagy, akkor jobban fogsz tudni ebből a szemszögből közelíteni a témára -- ha nagyobb csapatban dolgozol, akkor tiéd lesz a felhasználói élmény fejlesztés stb.).


És persze ezzel is lehetsz HR-es simán, meg tréner, belső oktató stb... Ez ilyen jolly joker diploma, nagyon jó szerintem. DE nagy a túlképzés, hajtani kell!


Vodafonelive barátom tanácsát is érdemes megfogadni: gyakoronoknak kell menni sovány malac vágtában. Sorfordító lehet egy nevesebb cégnél eltöltött pár gyakornoki hónap.

2021. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#15, Nagyon szépen köszönöm a választ! Minden benne van! További sok sikert kívánok! :)
2021. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban rengetegen mennek erre a szakra és bocsánat de olyan érdekes természetű emberek is (ismerősi körből), akik abszolút nem tudnak emberekkel bánni és azt hiszik, hogy a HR -en csak beszélgetni kell. A 7-es válaszoló nagyon szuperül leírt mindent!

Egyébként a HR gazdasági alapképzés sokkal többet ér a munkaerőpiacon mint egy bölcsész mester. Sajnos az a tapasztalatom, hogy nem érdekli a munkáltatót, hogy alap vagy mesterszakot végzett e a munkavállaló diploma az diploma, nem tesznek különbséget, de ha igen akkor sem a bölcsészeket részesítik előnyben.

2021. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!