Kicsit hosszú, de sokat segítene, ha elolvasnád! A lent leírt szakok közül melyiket érdemes választani MA képzésnek, és milyen lehetőségek vannak vele?

Figyelt kérdés

Most választok MA képzést, a következőket néztem:


Andragógia: Igazából nem tudom pontosan, mit csinál, ha valakinek van személyes tapasztalata, vagy bármi, s tudja, hol lehet ezzel elhelyezkedni, megköszönném, ha leírná.


Kultúrális mediáció: Úgy tudom, ez amolyan konfliktuskezelés, megfelelő lehetőségek kiválasztása stb. Hol tudok elhelyezkedni vele?


Emberi erőforrás tanácsadó: Na ez az amit olyan bonyolultan írtak le, hogy végképp összezavart, hogy mégis mik a lehetőségeim vele?



Köszönöm, ha végigolvastad ezt a kacifántos, semmitmondó szöveget, a válaszokat pedig előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. febr. 1. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első kettő büfészak, a harmadikkal talán mész valamire.
2020. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de mire? :D
2020. febr. 1. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok, mint te, szinte pontosan ezekkel a mesterképzésekkel szemezgetek már egy ideje (+ design és művészetmenedzsment MA).


Amire eddig jutottam:


Andragógia: Felnőttképzés/Oktatásszervezés területe


Kulturális mediáció: Művészeti intézmények vezetője lehetsz (pl: művelődési ház igazgatója)


Emberi erőforrás tanácsadó: ez számomra kicsit HR is meg nem is. Ennél a szaknál szerintem elsősorban a tanácsadáson van a hangsúly. Úgy olvastam, hogy ha valaki ízig vérig HR-es akar lenni, akkor annak az emberi erőforrás alapszak után vezetés és szervezés MA-n kellene továbbtanulnia.

2020. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!