Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltás ilyen formában...

Szakváltás ilyen formában lehetséges?

Figyelt kérdés
A győri SZE-re járok gazdaságinformatikus BSc képzésre. Gazdálkodási és menedzsment BSc-re belső átjelentkezéssel ha jól értelmezem nem tudok jelentkezni, mert másik karrol van szó. Csak az újrajelentkezés az egyetlen esélyem? Mert ebben az esetben sajnos erről lecsúsztam, februárig lehetett jelentkezni a szeptemberben induló képzésekre. Esetleg mégis van esély belső átvételre, vagy csak a jövő évi újrajelentkezés az egyetlen esélyem?

2021. jún. 16. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak újrafelvételivel tudod megoldani.
2021. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A Szak, ill. a szakképzés (a továbbiakban együtt: szak) módosítása csak egy alkalommal

és csak a hallgató eredeti szakjának képzési területével megegyező valamely másik,

távlatilag folyamatosan oktatásra kerülő, azonos képzési ciklusba tartozó szakra

kérhető.


a képzési területek eltérőek, ezért nem lehet szakot váltani. Újra kell jelentkezni.

2021. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a részt jól értelmeztem. És ha lehet van még egy kérdésem: ha most még 2 félévig a jelenlegi szakomon maradnék, és olyan tantárgyakat teljesítenék, amelyek a másik szakon is fellelhetőek, akkor azokat gondolom kreditátvitellel át tudom oda majd vinni. Viszont ebben az esetben ha jól sejtem a jelenlegi jogviszonyomat meg kell szüntetnem mielőtt elkezdődik a gazmen-en 1. félévem, különben 2 szakon fogok párhuzamosan tanulni. Ebben az esetben vissza kell fizetnem az államilag támogatott féléveim költségét, vagy mivel államilag támogatott lenne a következő szak is, így ezt nem kell. Sajnálom ha kissé érthetetlen a dolog, 4. félévem itt az egyetemen de iszonyatos mennyire nem látom át az intézmény működését.
2021. jún. 16. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Kreditátvitel lehetséges.

Ha felvesznek a másik szakra, kijelentkezel a mostaniról és nem kel fizetni, az államilag támogatott félévek mennek tovább, amíg a 12-ből ki nem futsz.

2021. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!