Codecool vagy BME üzinfó?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni hova menjek, szerintetek melyik érné meg jobban?

2021. jún. 18. 00:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
Kérlek ne hallgass túlságosan azokra, akik nem is oda járnak és fogalmuk sincs milyen a szak.
2021. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
fölösleges pénzkidobás, a 4 modul 4 db Udemy course kb. 4 millió forintért ez az évszázad lehúzása
2021. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%
Udemy-n nincsenek kapcsolatok, társak, gyakorlatok... de szerintem ezt te is tudod. Csak mivel nincs pénzed, sokallod. A képzések befektetések. Amennyit beleteszel, arányaiban annyit vehetsz ki a végén. Értelmesen meg kell fontolni pro és kontra.
2021. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, el lehet boldolgulni papír nélkül is, ez tény, de nem mindegy mi a cél, és milyen munkakörben képzeled el magad.


Webfejlesztőként, GUI programozóként, applikáció programozóként, már megírt frameworkokben (pl: Unity) dolgozáshoz tényleg nem kell a BSc, de még a BProf sem. Sőt, igazából Codecool sem kell, csak egy saját git account, tucatnyi repóval, sok-sok referencia munkával. Ugyanúgy, ahogy villamosmérnöki diploma sem kell Arduinos projektekhez, és gépész diploma sem kell előre megvett alkatrészekből egy robot megépítéséhez.


Ha viszont ennél zamatosabb, infós területekben képzeled el magad, mint pl ASIC (pl: CPU, GPU) verifikáció, szoftverek formális verifikációja, FPGA, ML, AI, egészségügyi műszerek szoftvere, ipari méréstechnika, biztonságkritikus rendszerek (pl 4-es metró), vagy reptéri informatikai rendszerek tervezése, kutatás, algoritmusfejlesztés, na akkor már a BSc is kevés.


Látszik, hogy mi az amihez szükséges az egyetem, és mi az amihez nem.

Az egyik oldalon -- senkit sem akarok megbántani -- nem túl komplex, nem túl mérnöki területek vannak. Bármelyik programozó pillanatok alatt képes megtanulni ezeket. Megtanulsz egy frameworkot, egy kis JS, egy kis ez, egy kis az, és már tudsz is dolgozni. Csak logika kell hozzá, semmi más. Igazából lényegtelen milyen ocsmány, szemét kódot írsz, mert kvázi végtelen erőforrásod van, időkritikusságra nem kell figyelni, minden komplex algoritmus már le van implementálva, gyakorlatilag csak össze kell hegesztened a cuccot. Úgymond egy code monkey leszel. A backend mondjuk sokkal érdekesebb, ott már nem mindegy mit hogyan csinálsz, de egy gyorstalpaló képzés után 100%, hogy oda nem engednek olyanokhoz.


A másik oldalon pedig rettentő összetett, többféle tudományterületet egyesítő munkákat végzel. Bezony szükség van a matekra, a fizikára, azaz az elméletre. A programozás csak egy kis szelete a munkának. Ezt BProf alatt RÉSZBEN megkapod, Codecoolnál egyáltalán nem, de igazából BSc+MSc ami az alap. Belátható, hogy attól mert tudsz kódolni, hozzá nem tudnál szólni egy multiprocesszoros rendszerhez, vagy FPGA testbenchhez. De például egy neurális hálóhoz sem értenél semmit. Kódolni tudsz, csak éppen az elmélet az ami hiányzik.

De fordítva, a mérnökök képesek hozzászólni a webdeves munkákhoz (persze nem expert módján, de pillanatok alatt beletanulnának, mert nem nagy kunszt)


Így válassz képzést. Sokan a szakma putriának tartják a webdev-gui-app programozókat, személyes véleményem szerint jogosan, bár ezt is el kell végezni valakinek, és sokan szeretik. Lehetőség van bőven, virágzik a weblapok világa, de maximálisan pótolható a tudásod. A fizetés szép mondjuk, de bőven nem olyan érdekes a terület mint mondjuk egy erőműben használt szoftver, vagy pl az Iron Dome működése.

2021. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként BME BProf-on van átjárás MSc-re, plusz rengeteg szabadon választható tárgyunk van, amiből 10 kreditnyi kötelező. Ami azt jelenti simán hallgathatsz neurális hálókat vagy bármi mást, ami még érdekel/más szakon elérhető.
2021. júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van már egy mesterdiplomám, jogi területről, de szerettem volna IT-val foglalkozni, mivel mindig is érdekelt. Greenfoxon gondolkodtam, jelentkeztem is, de inkább visszavontam a jelentkezést, több ok miatt:


- A jelen szakmám szerinti munkát csak amiatt tudom ellátni, mert előtte 5 évig ezt tanultam. Az a rengeteg elmélet, és pláne szemlélet és gondolkodásmód tett alkalmassá, hogy ezen a területen ilyen munkát végezzek. Ebben a szakmában is vannak, akik OKJ-vel dolgoznak, de ők repetitív, könnyen megtanulható, inkább figyelmet és pontosságot igénylő munkát végeznek. 1-2 év alatt tökéletes asszisztensek lettek, akik a gyakorlatban rengeteget megtanultak, és igazából ennyi, tovább már nem tudnak menni. Mi az egyetemről kijőve 10-ed annyi gyakorlati dolgot tudtunk, mint az asszisztensek, de azt megtanultuk kb. fél - egy év alatt. Mellette meg ott az elméleti tudás, a gondolkodásmód, amivel meg tudunk oldani sokkal bonyolultabb, összetettebb problémákat, amit az asszisztens nem fog tudni, max. ha továbbtanul, és diplomát szerez.


- egyetemi közeg, kapcsolatépítés, lehetőségek tárháza. Én most levelezőn végzek Gazdinfót, de már adódott másodévesen olyan lehetőség, hogy egy nagy IT cég által szervezett tanfolyamon vegyünk részt tök ingyen, a szervezők ráadásul munkával is megkínáltak minket. Nah ez a tanfolyam kb. egy greenfox-szal érhet fel...


- mentalitás, hozzáállás, nagyobb terhelés miatt felnősz a feladathoz, és elhiszed, hogy meg tudod csinálni. Egy bootcampen ez nem hiszem, hogy jellemző.


- rengeteg beszélgetés évfolyamtársakkal, sok kis pletyka az adott szakmáról, tanárok élménybeszámolói. Ez eleinte nem tűnik túl fontosnak, de megjegyzem rohadtul az, mert ez alapján ismered meg a szakmát, hogy milyen lehetőségeid vannak...


- Diploma, azt hiszem ezt nem kell ragoznom.


- továbbtanulási lehetőségek.


- bootcamp kb. 1,5 milla, egy egyetem ingyenes vagy kb. 2 milla, hát olyan nagy eltérés nincs az összeg között.


-több időd van elmélyülni valamiben, az agyba nem lehet gyorsan beletölteni rengeteg mindent, hogy azt használni is tudd.


Engem nem hajtott a tatár, nem azonnal és most akarok eredményt, hogy hűű leérettségiztem, és nekem már programoznom kell teljes állásban.

2021. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!