Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Codecool 12+6 hónapos programo...

Codecool 12+6 hónapos programozási képzése milyen?

Figyelt kérdés
Aki volt már leírná a tapasztalatait? Vagy akár ha csak ismerőstől hallott valamit valaki, az is érdekelne. Megéri elvégezni? El lehet ezzal a tanfolyammal normálisan helyezkedni? Jól tanítanak? Fizetésileg azt olvastam, hogy legalább br. 350k amit keresni lehetne mint kezdő, ez meddig tolódhat fel? Stb.

2019. júl. 24. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.


Ami nekem furcsa, hogy a tandíjat csak akkor kérik (részletekben) visszafizetni, ha tudnak a szakmában munkahelyet találni...

Ha nem találnak, akkor megvan a végzettségem, de nem is kell visszafizetni semmit, mint tandíjat?

2019. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Engem is érdekel. Mondjuk az érdekes, hogy a honlapon azt írják, hogy a junior programozó BP-en 350 bruttóra számíthat. Ez nettó 230 ami Budapesten még akkor is nagyon kevés ha nem kellene ebből törlesztened a tandíjat.


Ezen kívül nem garantálják, hogy a lakóhelyed környékén kapsz munkát. Vagyis ha pl Miskolcon jársz hozzájuk attól még lehet hogy Zalából szereznek neked munkát és ugyan nem vagy köteles elfogadni, de attól ők még találtak neked munkát.

2019. júl. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


"Ezen kívül nem garantálják, hogy a lakóhelyed környékén kapsz munkát. Vagyis ha pl Miskolcon jársz hozzájuk attól még lehet hogy Zalából szereznek neked munkát és ugyan nem vagy köteles elfogadni, de attól ők még találtak neked munkát."


Na igen, éppen ez az, ami visszatart a jelentkezéstől.

Azért az ország másik végébe nem akarok egyelőre elköltözni. Tehát ha ők találnak nekem munkát, de én pl. a lakóhelyváltoztatás miatt nem fogadom el, ők akkor is teljesítették az ígéretüket (találtak, biztosítottak munkát a szakmában), vagyis el kell kezdenem törleszteni... Őket az már nem fogja érdekelni, hogy miből.

Ez akkor eléggé meg van csavarva.

Persze, gondoltam, hogy olyan nincs, hogy vki elvégzi a tanfolyamot ingyen...

Ha pedig annyiba kerül a tanfolyam, akkor már érdemesebb BSc-t elvégezni.

2019. júl. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én éppen csinálom, 2 hónapja járok ide.

Hasonló kételyek az én fejemben is megfordultak, épp ezért rákérdeztem a szerződés aláírásakor hogy mi van akkor, ha ők mittudomén Nyíregyházán találnak nekem állást hiszen nem fogok oda költözni semmiképp.


Aztán felhomályosítottak hogy ez úgy működik, hogy megkapod az aktuális álláslehetőségeket a partnereknél és oda pályázol, ahová neked tetszik. 6 interjút biztosítanak. Így elég csekély esély van arra, hogy pl. Miskolcra kelljen jelentkezned :)


A kezdőbér valóban nem szúrta ki az én szememet sem. Eddig nagyon pozitív a suli és már egész komoly dolgokat tudok összerakni (a képzés eleje Python programozás, ez lesz lényegében az első prognyelv amit megtanulsz.) Nincs frontális oktatás, workshopok vannak a fontosabb dolgokról pl. debugolás, github, clean code, agilis szoftverfejlesztés és társai. Egyébként a suli által biztosított anyagot sajátítod el az egyik héten, majd a másik héten ezt alkalmazzátok úgy, hogy írtok egy programot 1-2 csapattársaddal. A kódokra kaptok review-et a mentoroktól, vizsgákon kell átmenni a modulok végén.


De nem fogja itt senki a fejedbe verni a programozást. Rengeteg motiváció és önszorgalom kell ehhez.... Teljes napokat programoztam végig ahhoz, hogy összeálljon a kép. (És még milyen hosszú lesz az út...) Viszont ha tényleg ez érdekel, élvezni fogod, mert tényleg baromi gyakorlatias.


Különben a Bsc-n is magadat képzed lényegében. Amúgy ha van lehetőséged még egyetemre menni és időd is van rá, akkor azt válaszd. Codecool-ban folyton mélyvízbe fognak dobni, sokkal gyorsabban haladunk mint egy Bsc-n, de megtanulsz úszni ha igazán akarod. :) ha van még kérdésed írj nyugodtan

2019. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
73%
codecool = az évszázad lehúzása. (avagy hogyan fizess ki 4 milliót 4 db udemy course-ért)
2021. júl. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!