Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » DE Gyógyszerésztudományi Kar...

DE Gyógyszerésztudományi Kar vagy SZTE Gyógyszerésztudományi Kar?

Figyelt kérdés
A kérdésem elég tág, de próbálom konkretizálni. Most voltam 11.-es, jövő tanévben érettségizek, és gyógyszerész szeretnék lenni. Minden tapasztalatra/megjegyzésre kíváncsi lennék mindkét egyetemmel kapcsolatban, biztos hogy e közül a kettő közül lesz az egyik, talán még a pécsi is számításba jöhet. Először is, milyen a két város, számomra Szeged szebb, de érdekelnének még más dolgok is, például milyen szórakozási lehetőségek vannak, mennyire egyetembarát a környezet? A két egyetem között milyen különbségek vannak, gondolok itt az oktatás színvonalára, a tanárokra. Vannak-e eltérések a számonkérések között a két helyen, esetleg nehézségbeli különbségek vannak-e? Milyen az egyetemi élet, illetve a közösség? Ezekre a dolgokra lennék kíváncsi, tudom kicsit sok, de nem tudok dönteni a két lehetőpség közül, így nagyon jó lenne ha valaki letudná írni részletesen a tapasztalatait a két egyetemről, esetleg ha valaki járt mindkettőre, az még jobb lenne :) .

2021. jún. 18. 14:43
A kérdező szavazást indított:
DE GYTK
SZTE GYTK
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, szerintem elég kicsi az esély, hogy valaki mindkettőre járt, ezért kár erre várni. Szeged tényleg szép hely, kellemes, egyetemváros hangulatú, szerintem ebből a szempontból talán hasonlít Pécsre. Rengeteg szórakozási lehetőség van, mivel fesztivál- és egyetemváros, egész évben vannakl programok, megállás nélkül. A tanárok még egy szakon belül is teljesen eltérőek, minden szakon vannak kenyérre kenhető és atomg**i tanárok is, akiknek a lételemük a buktatás. Nálunk szociális alapon az egyetem ad féléves bérletet, amit félévente kell megpályázni. A GYTK-nak van Szegeden az egyik legszebb kolija (ahogy kívülról láttam). A közlekedés is elég jó, a főbb járatok gyorsan elvisznek az egyetemi épületekhez (a közlekedés is így van kialakítva, meg eleve az épületek is szerencsére elég közel vannak egymáshoz).


A füvészkert is elég szép, meg a vadaspark is, ezekre a helyekre érdemes mindenféleképpen ellátogatni. Most nem tudom, még mit írhatnék, ha van picit konkrétabb kérdésed, szívesen válaszolok. Ja igen, ott van a megyei könyvtár a GYTK kolitól kb 2 percre és az egyetemi nagy könyvtár (TIK) is kb 5-6 percre tőle gyalog.

2021. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, ha lesz kérdésem megkereslek:). Esetleg még jöhetnek tapasztalatok másoktól is.
2021. júl. 10. 12:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül hova mentél?
2023. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!