Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikusnak tanultam,...

Informatikusnak tanultam, most fejeztem be, de komplex történtek után elvesztettem a motivációmat, és most az orvosi érdekel, de nulláról kezdeném, és 10+ év, mire orvos lehetnék...6 év, mire keresnék vele...Elekezdjem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 11:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy rengeteg jogot végzett illető nem ügyvéd, nem bíró és nem közjegyző, hanem - jellemzően a közszférában - helyezkednek el potom pénzért. És nem egy kisebbségről van szó, nagyon nagy ez az arány. Annyira nagy, hogy a felvi szerint pl. 2019-ben átlag bruttó 306 ezret keresett egy '18-ban végzett, de ugyanebben az évben egy '14-ben végzett jogász is csak átlag bruttó 494 ezret keresett.


[link]


Ez alig haladja meg a legtöbb bölcsész alapképzés ugyanezen értékeit, a mesterképzésekről nem is beszélve. Egy anglisztika mesternél pl. a két szám 322 és 437, pedig ez a kevésbé piacképes szakok közé tartozik. A piacképesebb szakok között mondjuk a pénzügy mesteresek átlag 505, illetve 714 ezer forintot kerestek; mérnökinfósok 695 és 898 ezret.

2021. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te a kifejezetten a közalkalmazott jogászokról beszélsz, meg egyáltalán, a közalkalmazottakról meg a köztisztviselőkről beszélsz. Azoknak a fizetését szerintem csak nagyon módjával érdemes csócsálni, ameddig ilyen lesz itthon a gazdasági helyzet, ugyanakkor ennyi stadion épül, világkiállítások vannak, stb, addig a magyar közszféra bér terén sose fog labdába rúgni.
2021. jún. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Általánosságban beszéltem a jogon végzettekről. Akkora a túlképzés azon a területen, hogy nagyon sokan kénytelenek onnan a közszférába menni dolgozni. Nyilván jogról is kikerülnek olyanok, akik kiemelkedően sokat keresnek, de ez bármely szakról elmondható. Simán lehet, hogy mondjuk egy anglisztikán végzett 5 ezres órabérrel megtart napi 8 nyelvórát, így bruttó 840-et keresve, de ez nagyon ritka.
2021. jún. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Hát én maradnék a helyedben infós. Nekem gépészmérnöki bsc-m van de most szeptemberben akarok kezdeni informatikát is csinálni, mert hiába dolgoztam 3 évet ez a gépészeti dolog messze nem váltotta be az ígért dolgokat, pedig a belemet kidolgoztam egyetemen is meg utána is, mégis már egy nettó 240 ezres fizunál sehol nem kaptam többet Pesten se. Jó az infó hidd el.
2021. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
24-es. Azért orvosként ennél többet keresne. Nettó 300 körül.
2021. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Most néztem szoftverfejlesztői hirdetésr br 1,1 milliós bérért, úgyhogy erről ennyit
2021. aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!