Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám letenni a töri...

Tetv kérdése:

Hogyan tudnám letenni a töri emeltet?

Figyelt kérdés
Határon túli magyar vagyok, a szak amire járok 3 év történelmet oktat, szeretnék Magyarországon gimi után egyetemen jogot, vagy történelmet tanulni, és ezekre az ágakra ugye kötelező az emelt történelem érettségi. Hogyan tudnám megoldani ezt, hogy három év történelemmel letegyék, szeretem a tantárgyat, és jól is ismerem, jobban mint ami a tanterv én indokolt, valaki tud mondani megoldást?

2021. jún. 20. 13:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A hatályos szabályozás alapján a külföldi bizonyítvánnyal vagy oklevéllel rendelkezők két elismerési forma közül választhatnak:


teljes jogosultságot adó elismerés (amely nem szükséges a felsőoktatási jelentkezéshez, és amellyel a Tájékoztató nem foglalkozik, erről bővebben a www.oktatas.hu oldalon lehet olvasni (a linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból),

továbbtanulás céljából történő elismerés.


A továbbtanulási célú elismerés a felsőoktatási felvételi eljárás része. A hazai érettségi bizonyítvánnyal jogszabály alapján nem egyenértékű külföldi rendszerű középfokú (érettségi bizonyítványok) és a felsőfokú végzettségek elismerése, az Oktatási Hivatal szakmai véleményének figyelembevételével, azon felsőoktatási intézmény hatásköre, amelyben a jelentkező tanulmányait folytatni szándékozik. Az elismerés ezen formája kizárólag a továbbtanulási célnak megfelelő intézménytípusba történő jelentkezésre jogosít. (Az érettségi bizonyítvány vagy az oklevél munkavállalás szempontjából történő elismeréséhez az Oktatási Hivatal Magyar Ekvivalencia és Információs Központja által történő, teljes jogosultságot biztosító elismerése szükséges.)

2021. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!