Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Módosítanátok sorrendet a...

Módosítanátok sorrendet a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az ELTE-ÁJK jog van első helyen. Tavalyi ponthatár alapján bent vagyok. Viszont vérzik a szívem a Pázmányért is. Nagyon nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak. Eltudnátok mesélni,hogy Ti mit csináltatok, ha voltatok ilyen cipőben? Esetleg hogy érzitek magatokat a jogon? Minden választ nagyon köszönök és nem egy Pázmány VS ELTE vitára gondolok.



2021. jún. 23. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom, hogy eleinte melyik iskolába vágytál, vagy mióta tervezgeted ezt a szakot, de biztosan volt egy alap elképzelésed, hova szeretnél menni. Illetve gondolom, sokat olvastál mindkét egyetemről és esetleg voltál nyílt napon. (Nem tudom, hogy voltak-e esetleg akár online nyílt napok.)

Szerintem ebben az esetben mindenképp gondold át, melyik a szimpatikusabb egyetem a számodra, hol éreznéd jobban magad vagy szakmailag melyik lenne a jobb döntés. Te tudod, mi a fontos számodra.

Én másik szakkal kapcsolatban voltam hasonló cipőben, és a szívemre hallgattam. (Utólag ki is derült, hogy jól tettem. Egy kicsit "gyengébb" egyetemen voltam, de úgy szerettem és annyi plusz dologban részt vettem, hogy az sokkal többet hozzám adott, mint az a másik, "erősebb" egyetem adott volna.) De ha neked más szempont szerint van az értékrended, az is rendben van, szerintem a lényeg, hogy te jól érezd magad és azt gondold, hogy "rajta vagyok az úton, ami elvisz a célhoz".

2021. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Őszintén, 5 éves korom óta jogra készülök, tudatosan készültem erre a pályára. A gimi első két évében a Pázmány majd az utolsó években az ELTE jött szóba. Bevallom, nagyon sok negatív véleményt olvastam itt gyakorin és nehéz eldönteni ezeknek az igazságtartalmát. Ezért se tudom, hogy mit tegyek.
2021. jún. 23. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok. A gyakorira ne hallgass, itt a legtöbb ember nem észérvek alapján mérlegel, és sok a troll. Inkább nézegesd az egyetemi lehetőségeket, esetleg a tanárok értékeléseit, és az alapján dönts!
2021. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Én nem javaslom a jogot, de ha mégis ezt választod, akkor a Pázmány. Ha egyéb kérdésed van, írj nyugodtan privátban.
2021. jún. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!