Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elemző matematikus szakirány...

Elemző matematikus szakirány után mennyire nehéz elvégezni a biztosítási és pénzügyi matematika mestert?

Figyelt kérdés
Sokan alkmatról mennek oda, de ismerek olyan embert is, aki elemző után végezte el ezt a mestert, és nem bánta meg, hogy anno elemzőre ment. Valakinek valamilyen tapasztalata van esetleg?

2021. jún. 23. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így konkrétan szakirányok szerint nem tudok választ adni, és azt is tudom, hogy sok alkmatekos lenézően viszonyul az elemzősök irányába, de ha megírod a felvételit és bejutsz, akkor szerintem nyugodtan próbáld meg, mert matematikusként azért el lehet végezni. Bár nem lesz sétagalopp úgy sem, szerintem az ország egyik legkeményebb szakja.
2021. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha lenéznének elemzősként, azzal nem igazán tudnék mit kezdeni. Alapból azzal nehéz volt megbarátkoznom, hogy ezen a szakon kb. csak az orvostanhallgatókat nem nézik le az emberek. :) Na de mindegy is, én is úgy tudom, hogy elég kemény szak. Szerintem meg tudnám csinálni az alkmatot is, de félek, hogy úgy sokat csúsznék, és akkor már nem biztos, hogy megérné.

Köszönöm a válaszodat!

2021. jún. 23. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítási és pénzügyi matematika az elemzősök mestere, szóval persze hogy el lehet végezni az elemző szakirány után. Nem könnyű szak, és nagyon elméletorientált, és hát nem sok embernek van kedve a matekos évek után még nekiállni. Viszont aki elvégzi annak garantáltan lesz munkája :D Amúgy tényleg sokan lenézik az elemzősöket, pedig azért a matekszakon egyik szakirány se könnyű, és lehet hogy az alkmaton van egy plusz analízis, meg algebra, meg opkut, de aki nem kutatni akar az aztán nem sokra megy azzal hogy végigszenvedte ezeket. Elemzőn viszont van sql ami tök hasznos, vagy az adatbányászat ami lehetett volna hasznos ha normálisan tartják stb.. Bocsi eltértem kicsit :D
2021. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül elemzős lettem. :)
2021. szept. 6. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!