Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes mennem: Szegedi...

Hova érdemes mennem: Szegedi vagy Pesti gyógyszerésztudományi kar?

Figyelt kérdés
A Semmelweistől 1 órára lakom, Szegedtől 3 órára, szóval logikusnak tűnne pest, de Szegeden kollégiumban tudnának segíteni mások, kapok jegyzeteket meg tankönyveket felsőbbévesektől, a város csodaszép, és úgy hallottam, nagyon barátságos az egész hely, és sokkal összetartóbb a társaság, valamit a tanárok is jobbak. Ellenben Pest közelebb van, a családommal lennék, de mindennap utazhatnék legalább 2 órát, plusz az előadótermek közötti utazgatás. De valaki azt mondja, hogy a Semmelweis elismertebb hely. És ha gyógyszergyárban akarok majd dolgozni, akkor úgyis Pestre kell majd jönnöm, és érdemes lenne itt szerezni kapcsolatokat. Szóval örülnék ha valaki tudna kicsit segíteni. Mit tennétek a helyemben?

2021. jún. 24. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Semmelweis gyógyszerésztudományi karán tanulok, szóval csak arról tudok írni neked egy pár infót. Szerintem "elismertségben" nincs különbség, szeretnek nyilván versengeni a hallgatók, de mindkét helyről egy nagyon értékes diplomát fogsz a kezedbe kapni. Hogyha Szegedre mész, az szuper önállósodási lehetőség, amit azért a 20-as éveidben igényelni fogsz rendesen, szóval érthető, hogy odahúz a szíved, viszont amit a koliról írtál, az Pesten is igaz, és sokan vannak, akik vonzáskörzetben laknak, mégis kaptak kollégiumi férőhelyet. Illetve a GYTK-n szerintem összetartó a társaság, mivel nem egy nagy kar és az évek múlásával rendesen csökken a létszám, szóval nagyjából mindenki ismer mindenkit. Azok alapján, amiket leírtál, szerintem te Szegedet szeretnéd a legjobban, ami szuper választás, teljesen logikus döntés, azt válaszd, ahol 5 évig szeretnél lenni, ami nem kevés idő. Viszont ha mégis közbejönne valami vagy meggondolod magad a távolság miatt, akkor tudd, hogy Pest is ugyanolyan élmény tud lenni, és itt is megvan a saját kialakult közösség, ahol mindenki segít mindenkinek és lehet egymásra számítani.
2021. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Abban esetleg még tudnál segíteni, hogy ha Szegedre megyek, és utána Pesten kell majd dolgoznom (mert Szegeden nincs gyógyszergyár), akkor mennyire leszek hátrányban, amiatt, hogy nincsen itt ismerettségem? Az egyetemen alakítotok ki ismerettségi kört, amivel majd könnyebben el tudtok helyezkedni munkahelyen?
2021. jún. 25. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ismertségi kört kialakítani, de szerintem nem leszel hátrányban. Biztos, hogy fogsz magadnak állást találni Pesten is. Meg vannak olyan lehetőségek, például TDK, HUPSA tagság (ezekkel majd megismerkedsz az egyetemen), amikkel tudsz kapcsolatokat szerezni.
2021. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. jún. 26. 06:55
 5/5 ÁBerta ***** válasza:
Lehet szegedi hallgatóként is nyári gyakorlatra gyógyszergyárba menni, illetve vannak olyan tárgyak Szegeden, amit különböző gyógyszergyárkaban dolgozó emberek tartanak, és ezek soránmár lehet kapcsolatokat építeni. a szakkolisok minden évben szervezneg gyárlátogatásokat.
2022. jan. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!