Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes kitanulni?

Milyen szakmát érdemes kitanulni?

Figyelt kérdés

Lassan középiskolai tanulmányaim végéhez érek, már csak 2 évem van hátra. Közgazdaságot tanulok és hát nem igazán vagyok érte oda, egyszerűen nem tudok vele azonosulni, nem szeretem. Múltkoriban azon gondolkodtam, hogy mit kéne majd kezdenem magammal érettségi után, mert ahogy már mondtam, nem akarok ebben elhelyezkedni!


Úgy érzem, sokkal jobban tudnék azonosulni kétkezi munkával, mint pl. egy burkoló, szobafestő-mázoló-tapétázó, asztalos, autószerelő stb. Ezekbe érdemes egyáltalán belefogni? Az oké, hogy jelenleg hiányszakmák, de 5-10-15 év múlva is meg lehet majd élni ezekből, vagy teljesen elértéktelenednek? Hol lehet ezeket megtanulni? Mennyi időbe telik az ilyen szakmákat kitanulni? Fizikailag mennyire megterhelőek ezek a munkák? Aki ezek közül dolgozik valamit: elégedett vagy a munkáddal? Bocsi ha sok a kérdés és összeszedetlen, de jelenleg még káoszban vagyok én is...



2021. jún. 24. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdéssel kezdeném:

Pénzt akarsz keresni, vagy jól akarod magad érezni?


Pénzkereséshez bármit, csak szívval-lélekkel csináld és légy profi benne, ha nincs ilyened akkor a programozást ajánlom, nagyon sokra van szükség és jól fizet, otthonról is lehet végezni.


Amennyiben jól akarod magad érezni csak váltogasd a munkahelyeket addig, amég nem találsz egy olyan csapatot, társaságot, akikkel élvezet dolgozni.

2021. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából amiket felsoroltam, szerintem a kettő keveréke. Úgy gondolom szívesen csinálnám, és rosszul se keresnek az alábbi munkákhoz értő szakemberek.


A programozás:

Igen, én is sokáig komolyan gondolkodtam rajta, érdekel is az informatika, de nem vagyok benne biztos, hogy az lenne az én álom munkám..

2021. jún. 24. 19:43
 3/5 anonim ***** válasza:

1# voltam,

Amit tanácsolni tudnék(fiatalkori önmagamnak): szerintem most menj el segédnek akármelyikhez felsoroltak közül, akár “szar” pénzért is és akkor hamar kiderül melyiket szereted.


Ez annyi amúgy, hogy bemész a helyre, megkérdezed az ottani embertől a főnök számát, a főnöknek elmeséled, hogy mit szeretnél és ha van kapacitásuk rád és látnak benned potenciált akkor megoldják/megengedik, hogy csinálj ott valamit, besegítesz nekik, figyelsz, tanulsz, döntesz. Amennyiben tetszett a dolog maradsz ott és elvégzel hozzá szakmát, ha nem akkor megnézed a másik helyek egyikét.


Legrosszabb esetben megmondják, hogy nincs rád kapacitás.


Nyár van ezt ajánlom.


Amúgy én mérnök és melós vagyok. Szeretem a szellemi munkát, de kell egy kis fizikai is, hogy elfáradjak nap végére + jól fizet.

2021. jún. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó ötlet, de sajnos idénre már van más munkám, így a segédkezés nem lesz lehetséges, de majd ha lesz szabadidőm biztosan megpróbálom.


Bár a szomszéd pont felújítja a lakását, lehet bepróbálkozok nála, még ha ingyen is :D

2021. jún. 25. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

En a helyedben tanulnek es piackepes diploma szereznek.

En annak idejen az erettsegi utan szakmat szereztem es nem konnyu vele jo penzt keresni.

Szobafesto vagyok es a szakmamban csak a vallakozok keresnek jol, a munkasok nem. Tehat ha van benned vallakozo szellem akkor megeri mert 2-3 ev alatt kitanulod a szakmat, lehuzol par evet valakinel es ha van kezdotoked akkor indithatsz vallalkozast. En kulfoldre koltoztem es itt elolrol kedtem mindent. Most gyujtok arra hogy 2-3 even belul vallalkozast tudjak inditani. A tapasztalatom megvan a szakmahoz, a vallakozashoz meg sok kitartas kell majd de mindenekelott penz, mert nem fog termelni hasznot rogton , de kell munkasauto, szerszamok, stb, kozben meg elni is kell valamibol ameddig az uzlet be nem indul es nyereseges nem lesz.

2021. jún. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!