Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek bármilyen egyetemre...

Felvesznek bármilyen egyetemre ha középiskolába nagyon rossz tanuló voltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A helyzet az, hogy most 19évesen jöttem rá hogy mit is szeretnék csinálni. Középsulis éveimet nagyon elrontottam, 2-3 átlaggal szenvedtem át három tanévet azért, hogy elvégezzék egy olyan szakmát amit ki nem állhatok.

Most szeptemberbe szeretnék visszamenni megcsinálni az érettségit, ha ott négyes ötösre kihozom mindenből a jegyeimet, meg egy közép vagy felsőfokú angol teszek, akkor van esély arra hogy be jussak a Corvinusra? A tanulással nem lenne gond, hiszen csak is a lustaságom miatt tartok most ott ahol, viszont hogy ide bejussak azért mindent megtennék.



2021. jún. 24. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az lenne számodra, hogy két emelt szintű érettségit megírsz nagyon jól (80%+).


Az is egy opció, hogy egy tárgyból (ami nem az, amelyikből a nyelvvizsgád lesz) emeltezel jól, egy másikból is írsz egy nagyon jó közepet (mindkettő 80%+), plusz nyelvvizsgázol felsőfokon.


Azt is csinálhatod, hogy mindenből újraérettségizel nagyon jól, egy tárgyból emeltezel és nyelvvizsgázol.


Ezek a lehetőségeid.

2021. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nem fog érdekelni senkit, sőt nem is kell mindegyiket jól megírni, kinézel egy szakot ahova kell két tárgy azt szuperül megírod és már bent is vagy
2021. jún. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nulladik lépésként nézz utána a pontszámításnak.

Az egyik fajta pontszámítási mód szerint a két beszámítandó érettségi eredményed százalékban vett eredményét adják össze és duplázzák meg, így szerezheted meg a max. 400 alappontot. Így a korábbi eredményeid nem számítanak :)

2021. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha fizetsz, bárhová felvesznek.
2021. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Töri és a matek. Ez a kettő ami lényeges arra a szakmára amit kinéztem. Ha emelt szinten teljesítek belőlük (80%) akkor szinte biztos hogy bekerülök.

Legalább is a felvi-n 420pontot adott ezekre az értékekre.

Köszönöm nektek a segítséget, több mint 2évem van felkészülni rá, ami azért nem kevés idő

2021. jún. 24. 22:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A 80% nem irreális egyikből sem. Ha megtámogatod egy nyelvvizsgával akkor egy korrekt pontszám összejöhet
2021. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szakot akarod megjelölni?
2021. jún. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Pénzügy és számvitel
2021. jún. 25. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra inkább 440 ponttal kalkulálj. A tavalyi ponthatár kiugróan alacsony volt, mert kevesebben jelentkeztek, de idéntől megint ilyen nagyságrendű ponthatár várható.
2021. jún. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a helyedben inkább töri és angol emeltet tennék. A töri-matek nagy falat lenne.
2021. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!