Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne "piacképes"...

Melyik lenne "piacképes" tanári szak?

Figyelt kérdés
Nos, leérettségiztem még 2017-ben, akkor földrajzból emelteztem, 66%-os eredménnyel. Több opción gondolkozom. Föci-infó, föci-fizika, vagy föci-töri, vagy föci-etika. Melyiknek lenne értelme? A földrajz fix, mert azt szerettem mindig is. Infóból, vagy fizikából viszont kellene érettségi, legalább középszinten, de valószínűsítem, hogy ezek valamivel közelebb állnak a föcihez, mint a töri. Infó tudásom annyi, hogy össze tudok rakni egy gépet, meg fel tudok telepíteni egy Windows-t, alapszintű igencsak.
2021. jún. 26. 21:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Először kérlek definiáld a „piacképes tanári szak” kifejezést.

Ha megnézed a tanári állásokat, mindenhova bármi+akármi párosítással keresnek embert, sámert annyira hiány van mindenből, szóval még nekromanta+rúdtánc párosítással is találsz tanári állást.

2021. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az etikát semmiképp ne válaszd, az csak ilyen tölteléktárgy. A többi közül pedig azt, ami téged jobban érdekel. Ha az informatika valóban érdekel, akkor én föci-infót mondanám. A fizika azért jó, mert fizikatanárokból (ahogy másmilyen természettudományos tanárokból is) hiány van, viszont nem szokott a diákok kedvence lenni. Szerintem egy fizikatanár tud korrepetálni is magánban, én is jártam fizika korrepetálásra, mert azért sokaknak nem megy és segítségre szorulnak, ez lehet még plusz. A töri pedig kötelező érettségi tantárgy.
2021. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, a törim 78% lett, középszinten.
2021. jún. 26. 21:40
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, hogy a programozás hogyan menne... :D
2021. jún. 26. 21:44
 5/23 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekem osztálytőnöke föci-töri szakos, szerintem ez jó kombináció.
2021. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Valamelyik idegennyelv nem opció? Vagy esetleg a matek? A legtöbb diák szerintem ezekből szokott különórát venni.
2021. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A nyelv, matek nem az erősségem. A nyelvvizsga is elég nehézkes volt
2021. jún. 26. 22:19
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Egy föci-töri tanár ismerősöm van, pincérkedik, mert nincs munkája.


Amivel lesz munkád is az a matek, infó, nyelvek. Akkor sem tanári fizuból fogsz megélni, de ezek legalább tudnak korrepetálni, cégenek bedolgozni, stb.


Nem az erősséged? Seggelni kell és tenni azért, hogy juss előre. Minél előbb észreveszed, annál jobb.


Piacképes tanári szak nem létezik. Oximoron.

2021. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Lusta voltam, az is tény, lehet menne. A fizetés valóban egy vicc, de úgy érzem, hogy ott a helyem. Infó lesz a dologból szerintem. A földrajz mindenképp fix.
2021. jún. 26. 23:15
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyiknek van értelme. Lehet, hogy az etika csak tölteléktárgy, de azt is ugyanúgy tanítják az iskolákban és szükség van rá. Eleve rengeteg olyan hirdetés van, hogy pl. töri és bármely szakos tanárt keresnek, most mondtam egy példát. Értem, hogy korrepetálni lehet egyes tárgyakból és ezért jobb olyat választani, amire a diákok részéről van kereslet. Csak ez is egy olyan dolog, ami leírva jól hangzik, de kezdő tanárként az órákra való felkészülés, adminisztráció, majd portfólió, értekezletek stb. mellett nem biztos, hogy annyira akar majd az ember még korrepetálni esténként vagy hétvégén.
2021. jún. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!