Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes nőként tanulni?

Mit érdemes nőként tanulni?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, itt is olvasom,hogy nem feltétlen éri meg egyetemre menni, mert szakmával is jól/jobban lehet keresni. Itt gyakorin meg tényleg sokszor olvasom,hogy próbálják lebeszélni az egyetemről az embereket, hacsak nem valami speciális továbbtanulási szándékuk van,pl orvosi.

Nőként akkor milyen szakmát érdemes tanulni?

Sminkesből,körmösből, fodrászból rengeteg van. Eladói képzést "felesleges" elvégezni, mert szinte minden üzletbe felvesznek eladói képzés nélkül már kb bárkit.

De akkor mit kéne egy nőnek tanulnia?



2021. jún. 28. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
amit akarsz. barátnőm asztalosnak tanul
2021. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nőként maximum akkor éri meg szakmát tanulni, ha nem a tipikus “női szakmák” érdekelnek. Ugyanúgy a villanyszerelő, asztalos, hegesztő, burkoló stb. éri meg, a női szakmákkal igazából csak akkor lehet bármi értelmeset kezdeni, ha vállalkozóként, saját üzlettel, saját koncepcióval stb. csinálod, ahhoz pedig rengeteg pénz kell.

Amúgy ezt az oldalt nem kell komolyan venni, az esetek nagy többségében jobb választás szerintem az egyetem, bármilyen szakról is legyen szó.

2021. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Baromság a kérdés. Nőként is tanulhatsz bármit. Én burkoló vagyok(igen, a szakmám is megvan hozzá), és elég jól lehet vele keresni. Másik szakmám személy- és vagyonőr. Egyetemre készülök később, az sem lesz tipikus "női" szak. Engem nem érdekel, hogy ki és mit gondol. Azt tanulok, ami érdekel, és kész. Te is tedd ezt!
2021. jún. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
3 Szerintem senkit nem az érdekel, hogy ki mit gondol…. Ma már a nők is azt csinálnak, amit akarnak és azt tanulnak majd dolgoznak, amit akarnak. Nem erről van szó. Csak azt gondolom, hogy átlagban kevesebb nő érdeklődik a hagyományosan férfi szakmák iránt, illetve nem minden nőnek van meg hozzá a fizikuma. Arról nem is beszélve, hogy milyen nőként érvényesülni egy férfiak uralta szakmában. Szerintem ez nem szexizmus és nem azt mondom, hogy ha nagy lesz a kisfiú legyen majd autószerelő, a kislány pedig fodrász. Úgyhogy azt gondolom egyáltalán nem baromság a kérdés.
2021. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem könnyű érvényesülni, de nem is lehetetlen. Nekem az autós oktatóm is nő volt például, ő is tudott érvényesülni, neki a húga hegesztő. Ismerek női festőt, és másik női burkolót is. Nem kell minden nőnek ilyen szakmákban jeleskednie, de ha ez érdekel valakit, akkor tanulja, és csinálja ezt. Nyilván kellenek kapcsolatok ehhez, mert csak úgy egy random nőt nem fognak tapasztalt férfiak közé felvenni például villanyszerelőnek(általában), de ezt is ki kell alakítani. Én is igyekszem minél több építőipari kapcsolatot gyűjteni, hogy ha kell, akkor mindig legyen kinek szólni. Csak azt írtam, hogy baromság az a kérdés, hogy ,,NŐKÉNT mit érdemes tanulni?".

Én sem vagyok egy 100 kilós nő, hála az égnek, de ha valamit akarok, akkor azt megemelem meg megcsinálom, cipekedésre vannak segédek(Becsülni kell őket is). Egyébként meg küzdősportolok, szóval olyan gyenge kis vézna akármi nem is lehetek, lehet annak tűnök, de nem. És igen, el kell fogadni ilyenkor azt is, hogy sok férfi lenézi az ilyen nőket, meg sokan be fognak szólni, sokan megpróbálnak megalázni(akár a saját szakmai oktatód is, (ez tapasztalat), de amikor egy lány/nő ilyen pályára lép tisztában ezekkel a tényekkel, és vállalja. Vállalja azt is például, hogy neki többet kell teljesítenie, mint egy férfinak a munkahelyén, hogy tiszteljék, de megéri.

És még egyszer kiemelném! Nem kell minden nőnek ezt csinálnia, de akinek ez megfordulta fejében az nyugodtan tegye meg, ha teheti! Más nők is megcsinálták már, mindenki képes rá egy kis edzéssel, és megfelelő kitartással!

Természetesen engem az se zavar, ha egy nő kozmetikus szeretne lenni például, az is nagyon szép szakma, kell az is! Minden szakma fontos valahol. Engem például nem ez az egy szakma érdekel(van is egyébként három szakmám, de készülök még párat megcsinálni). Még egyelőre fiatal vagyok, és is keresem azt a pályát, amit tényleg szívből élvezek, de úgy érzem, hogy az építőiparral közel járok ehhez, akármilyen viccesen is hangzik.

2021. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!