Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ajánlanátok olyan jó matematik...

Ajánlanátok olyan jó matematika könyveket melyek valamilyen szinten felkészítenek az egyetemi matematikára (BSc)?

Figyelt kérdés

2021. júl. 1. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Bolyai sorozat:

Bárczy Barnabás: Differenciálszámítás

Bárczy Barnabás: Integrálszámítás

2021. júl. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Thomas Kalkulus


Kristóf János: A matematikai analízis alapjai sorozat

2021. júl. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2021. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezhetem, melyik egyetemre fogsz járni? :)
2021. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Youtube-on nézd meg Szabó Tamás videóit, Szegedi egyetemen prof és amellett hogy hatalmas arc nagyon jó videókat csinál. Az egyetemi mateknak kb a felét lefedik a videói, a másik fele a diszkrét matek, arra sajnos nem tudok senkit ajánlani.
2021. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Matek szakos matek érdekel? Vagy elég egy mérnöki vagy gazdasági. Szabó Tamás youtube csatornája valóban nagyon jó, de azért a matek szakot nem fedi le. De oda is nagy segítség, mivel mérnököknek készült, így elég könnyen érthető és gyakorlatias. A Thomas féle Kalkulus is ilyen.
2021. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,Szabó Tamás videói tényleg jók.Ez az egyik hely,ahonan készülök.Próbálom felhúzni magam,hogy a legszükségesebb középiskolai alapok meglegyenek nálam.


A másik hely,amit tudok ajánlani,az a Távoktatás Magyar nyelven.Ott középiskolásoknak vannak 20-25 perces órák,ami kb. egy 45 perces középiskolai órának felel meg.Végigveszik az összes témakört osztályonként.Nekem nagyon sokat segít.Az a jó benne,hogy az emeltszintű anyagot veszik át,így nálunk a matek 1-ből is vannak részek,és ezáltal is sokat tanulok.


[link]

Tankönyvnek a Thomas-féle kalkulus vagy összefoglalónak az obádovics:matematika vagy,ha penge vagy akkor a felsőbb matematika.Illetve az olvasó könyv sorozata,amiben rengeteg a kidolgozott példa,és a differenciálegyenletekig megy.De a bólyai sorozat is remek.Volt osztálytársam abból tanult és most fizikusira jár.

2021. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell ilyen fancy dolgokból tanulni, hogy az ember fizikusnak menjen. Elég hozzá a középsulis faktos anyag. Ez nem mond sokat a könyvről, hogy valaki ebből tanult, s most fizikusin van
2021. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy sikerült olyan alapokat összeszednie a könyvből, amivel sikeresen betudott kapcsolódni az előadások anyagába és lassan végez. Aki nem járt faktra, mint például én is ,mert annó az iskola nem indított azoknak ezek a könyvek/videók stb... rengeteget segítenek, hogy ne ez miatt bukja az egészet. Viszont az sokat elárul a Bólyai-sorozatról, hogy több ember is ajánlja, mert bevált neki.
2021. júl. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

@2


Kristóf János jegyzetei már maguk egyetemi szintűek, ráadásul nem is épp BSc-nek megfelelő, hanem magasabb. Nekem az ELTE fizikus szakán a 90-es években ő volt az analízis tanárom, ezekből a jegyzetekből készültem a vizsgákra.

2021. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!