Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ahhoz hogy némettanárnak...

Ahhoz hogy némettanárnak mehessek középsuliba, muszáj elvégezni a tanítóképzőt? Vagy lehet szakosodni egyből oda?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.

2021. júl. 3. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen külön képzés a kettő. A középiskolai tanárokat az osztatlan tanári szakokon képzik és ezek két szakos képzések (magyarul a német mellé kell még egy másik tárgyat is választani).
2021. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2021. júl. 3. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Középiskolában NEM taníthatsz tanítóképzős diplomával, xcsak egyetemi MSC. diplomával mehetsz tanítani.
2021. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3 Maradjunk annyiban, hogy csak tanári diplomával taníthatsz hivatalosan, mert ez így nem egyértelmű. Külön képzésben folyik a tanítók és tanárok képzése (tehát nem arról van szó, hogy külön lenne választva BSc-MSc képzésre) és akármilyen MSc nyilván nem jó (osztatlan tanárit kell végezni vagy pedig egy szakos tanár lehet még az ember diszciplináris szakoknál egy alapképzés és mesterképzés után elvégezve egy két féléves tanári mesterképzést). Szóval igaz, hogy MSc diploma, de így önmagában nem egészen egyértelmű szerintem.
2021. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

3-as vagyok, bocsánat, nem MSc. hanem MA. :)


(mérnök vagyok, erre áll rá az agyam... :) )

2021. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!