Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki minőségügyi...

Van itt olyan, aki minőségügyi mérnöknek tanul vagy dolgozik?

Figyelt kérdés

Rengeteg minőségügyi mérnököt keresnek profession.hu-n.


Mennyire stresszes?


Mennyi az átlag fizetés?


Mit csinál egy minőségügyi mérnök?



2021. júl. 6. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Élelmiszerbiztonsági-es minőségi mérnök vagyok, laborvezetőként dolgozom. Azt tanultam, ami a szak nevében is benne van, olvass utana. Pörgős munka, stresszes nem a munka, hanem az ember szokott lenni, aki képtelen jól beosztani az idejét. Nem létezik átlag fizetés, ország, város, cég függő, hogy ki- mennyit keres, én speciel videkén 350ezer nettót + évi 500ezer cafeteriát (2,5 éve kezdtem el itt dolgozni, az egyetemet csak 2 éve fejeztem be)
2021. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy fémipari cégnél dolgozok, mint minőségirányítási mérnök, vidéken.

A gyárban 11 éve vagyok, korábban minőségellenőrzésen belül, hét év után kezdtem tanulni, januárban végeztem gépészmérnök szakon, így egyelőre még junior mérnök vagyok.

Az én nettó bérem most 360 ezer plusz cafeteria, de ez gyáron belül is változó. A kezdőket bruttó 280-cal veszik fel, ha jól tudom, fél év után emelnek. Onnantól meg attól függ, mit produkálnak.

Nálunk elég stresszes a munka.

Az, hogy mit csinál egy minőségügyi mérnök, attól függ, milyen területen van, milyen cégnél dolgozik.

De általában, a teljesség igénye nélkül:

- Ellenőrzési, mérési utasításokat gyárt a szabványoknak megfelelően.

- Felügyeli a gyártást minőségbiztosítási szempontból. Statisztikai elemzéseket készít, folyamatosan értékeli a napi/heti/havi adatokat.

- Nem megfelelő gyártás esetén megkeresi a probléma forrását, és megoldást keres rá.

- Kezeli a vevői reklamációkat, szintén gyökérok kereséssel, és megoldással.

- A vevő felé gondoskodik a szükséges mintabenyújtásokról.

- A beszállítókkal ő tartja a kapcsolatot, legalábbis ami a minőségügyi dolgokat illeti. Műbizonylatok, mintabenyújtások.

2021. júl. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!