Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól értelmezem a felvételi...

Jól értelmezem a felvételi követelményeket?

Figyelt kérdés

[link] szóval jelenleg egy osztatlan tanári szakon vagyok amiből még hátra van a fele. Mindig is szerettem volna harmadik szakot, vagyis inkább úgy mondom, hogy egy nyelvszakot. Nézegettem már, hogy hova jelentkezhetek és mik lennének a felvételi követelmények (persze, ha elvégeztem a képzést). Jól értelmezem, hogy az általam megosztott linken található képzésre se egy pl: felsőfokú nyelvvizsga/emelt érettségi az adott nyelvből nem kell? Az alapfeltétel csak a diploma jelenesetemben tanári szakon és a felvételi/pályaalkalmassági elbeszélgetés? Egyébként ha ez számít magyar-töri szakon vagyok.

Előre köszönöm a segítséget!



2021. júl. 7. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
A csatolandó dokumentumoknál írják, hogy a felvétel feltétele a felsőfokú oklevél és a nyelvvizsgát igazoló dokumentum. De furcsa, hogy ennél az egyetemnél nincs sehol, konkrétan milyen nyelvvizsga kell, miközben ugyanehhez a szakhoz a PTE-n egyértelműen kell német felsőfokú nyelvvizsga, és az ELTÉ-n is német "felsőfokú nyelvvizsgának megfelelő nyelvtudás". Rá kellene kérdezned az egyetemnél szerintem.
2021. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
En is ezert lepődtem meg, mert egyértelműnek véltem. De ha nem kell akkor feleslegesen nem adok ki 50 ezret...
2021. júl. 7. 14:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg nyelvvizsgam van csak közép ami ugye az osztatlan diplomához kell. Szoval most egy kicsit tanácstalan vagyok. Persze hasznos lenne megcsinálni, de a kepzes kozepen ez nem kis erőfeszítés lenne es ha mar erre a szakra mennek tovabb es ezzel foglalkozom akkor mar nem lenne annyira nehez.
2021. júl. 7. 14:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt akarod csinálni, akkor muszáj lesz a következő 3 évben felsőfokra fejlesztened a némettudásod, akár kell papír róla, akár nem.
2021. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A felvin a tanárképzéshez tartozó részben világosan leírják, hogy C1 komplex nyelvvizsga, egyes nyelveknél C1 komplex nyelvtudás a bemeneti követelmény. Esetedben a C1 komplex nyelvvizsgának kell meglenni.
2021. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze ezzel tisztában vagyok nem is ez volt a kérdés, hanem az hogy a felvételihez követelmény-e.. igazából az idő miatt nem a tanulás miatt, mert utóbbihoz már eléggé hozzászoktam xd
2021. júl. 7. 15:57
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Most komolyan, magyar szakos létedre nem megy a szövegértés? Vajon mit jelent a bemeneti követelmény? Be-me-ne-ti!!!! nem az újabb képzettség kiadásának a feltételét.
2021. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Figyelj a felvételi követelményeket az első oldalon prezentálták akkor, amikor én felvételiztem. Nem tudtam, hogy van részletesebb leírás, ezért kérdeztem meg. De ha neked nincs jobb dolgod az életben csak, hogy másokat kritizálj akkor élj boldogan. Ez engem nem zavar. Igen is ha nem találok valamit segítséget kérek. Nem kioktatom a másikat, hogy nem megy neki a szövegértés, amikor feltettem a kérdést még nem olvastam. Meglepett, evidensnek vettem, hogy nem talaltam hirtelen. Ennyi az egész. De persze biztos annyi eszed van, hogy gondolatokat is képes vagy olvasni. Ha már kritizálunk mondatot nagy betűvel kezdünk. Ezt pedig első osztályban tanítják.

Köszönöm a segítséget :)

2021. júl. 7. 16:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy tanár leszel! Csak az általam leírt 2 mondatot kellett volna értelmezned, mindent leírtam. Vissza meg csak akkor revolverezz, ha igazad van, de nincs. Sok ilyen tanárt kívánok az országnak. Ja, nem.
2021. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hidd el ettől még nyugodtan alszom. Ha valakinek egyéni problémai vannak, vagy nincs kielégítve otthon az egója másokat sérteget. Inkabb nyugodj meg, es ne a gyakorin elégítsd ki egy szimpla kérdéséknél az egódat.
2021. júl. 7. 16:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!