Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen van szoftverf...

Melyik egyetemen van szoftverfejlesztői szak?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van ilyen szak egyetemeken? Egyenlőre még sehol sem láttam. Máshogy nevezik egyetemen belül?


Köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 8. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Programtervező informatikus, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus és uzemmérnökinformatikus szakok vannak, ezeken mindegyiken tanulhatsz szoftverfejlesztést és mindegyikkel el tudsz menni szoftverfejlesztőnek, az a kérdés, hogy az informatika melyik része érdekel leginkább.


Ha a hardveres (ott is kell szoftvereket fejleszteni, pl. driver programok, mikrovezérlők vagyis beágyazott rendszerekhez.


Ha az elméletibb/matekosabb része érdekel, akkor programtervező informatika a neked való szak, de itt jóval több mat k van, mint a másik 3 szakon, de itt fejleszthetsz pl. AI alkalmazásokat (a többinél is, de itt jobban meglesz az ehhez kellő tudás).


Ha a gazdasági része érdekel, akkor a gazdinfó jó erre, ahol pénzügyi és banki rendszerekről is tanultok és ahhoz is fehleszthetsz szoftvereket.


Ha "csak" a szoftverfejlesztés érdekel, akkor erre való az üzemmérnökinformatikus szak, ahol semmi "sallang" nincs, szinte csak szoftverfejlesztéssel foglalkoztok, ez a leggyakorlatorientáltabb szak, vagyis ha tényleg szimplán ez érdekel, akkor ide érdemes menni.


Persze az is kérdés,hogy a szoftverfejlesztésen belül téged mi érdekel inkább, mert sokféle szoftvert lehet fejleszteni.


Mobilappokat szeretnél készíteni?

iOS vagy android, vagy vegyesen mondkettő.


Esetleg weboldalakat szeretnél készíteni? Azoknak a felületét, designját? (Ez a frontend oldal)


Vagy a háttérben működő programok érdekelnek, adatbázisok kezelése? (Ez lenne a backend)


Vagy asztali aljalmazást szeretnél fejleszteni (Windows vagy Linux esetleg Mac?)



Vagy játékot?


Robotot szeretnél programozni


Szóval a lista végtelen, de bármelyikkel is szeretnél foglalkozni a fenti szakok valamelyikére kell jelentkezned.

2021. júl. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és egyetemek:


BME, ELTE (itt csak programtervező talán), Pázmányon is van (itt azt hiszem csak mérnökinformatikus), BCE, BGE (gazdaságinformatikus), de van a PTE, DE, SZTE, Miskolcon is azt hiszem (fejből nem tudom az összeset)


Viszont, ha felmész a [link]

oldalra, akkor ott ha rákeresel ezekre a szakokra, akkor dob egy listát, hogy hol tudod tanulni és még kicsit bővebb leírást is ad, mint amit az 1. Válaszomban írtam.

2021. júl. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pontosabb és jobb választ nem is kaphattam volna! Azt még nem döntöttem el, hogy pontosan mit akarok programozni. Most megyek 10. osztályba, 5. Év végére el kell döntenem. Valószínű, hogy üzemmérnök informatikus szak az ideális számomra. Szeretem a matekot, jó is vagyok benne, de nem szeretném még az egyetemen is azt tanulni. Csak a programozás!


Köszönöm szépen a válaszodat! :D

2021. júl. 9. 00:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit😊 ha tudok még segíteni, írhatsz nyugodtan privátot is akár.
2021. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont az üzemmérnökiről annyit is illik tudni, hogy ez BProf és nem pedig BSc mint a többi szak. Erről nem mehetsz közvetlen mesterképzésre, és valószínűleg külföldön sem ismerik. A BSc elméletibb, viszont magasabb szinten van. A BProf olyan mintha a FOSZK és a BSc között lenne.
2021. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!