Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem vesznek fel egyetemre?...

Ha nem vesznek fel egyetemre? OKJ-s programozó vagy igazgatásszervezői szak?

Figyelt kérdés

Még nem tudom, hogy mihez kezdjek magammal, de kipróbálnám a programozói állást, és a jog is érdekel, viszont egyik se felső fokon.

Nem tudom, hogy szeretném-e egyáltalán a szoftverfejlesztést, programozást, nem tudom, hogy jó lennék-e benne. De szívesen belekóstolnék, persze nem egyetemes szinten. OKJ-s tanfolyamban gondolkozom. Ugyanis programozással eléggé jól lehet keresni.

1. Első kérdésem az lenne, hogy egy OKJ-s programozó jobban tud keresni, mint mondjuk egy igazgatásszervezői diplomával rendelkező ember?

Bevallom, erősen gondolkozom, hogy külföldre megyek, szívesen tanulnám meg ott a nyelvet, látnék új kultúrát, vonz a tengerpart, és az is, hogy máshol mennyivel jobban keresnek.

Viszont anyukám mondja, hogy egyetemre azért a mai világban szükséges elmenni. De bevallom, hogyha elmennék az igazgatásszervezői szakra, azzal Magyarországon tuti tudnék érvényesülni, de külföldön nem. Egy OKJ-s programozóival viszont itthon és külföldön is kapnék munkát. Melyiket válasszam? Ha nem vesznek fel egyetemre, akkor ne bánkódjak? Jó ez az okj-s programozás?

Bevallom, kipróbálnám már magam, dolgoznék, nem sok kedvem van még tanulni, talán ha dolgozom, utána megjön a kedv a tanuláshoz, talán... És ez a programozói okj csak 2 év



2014. jún. 17. 03:16
 1/9 anonim ***** válasza:

OKJ-s programozó senkit sem fog érdekelni. Programozó akkor érdekli a munkaadókat, ha jó portfóliód van, és meg tudod győzni őket, hogy valóban értesz hozzá - és van diplomád. Ha nincs, akkor sokkal jobb portfólió kell (vagy egy kisebb cég, ők felvesznek diploma nélkül is embert).


DE pusztán az, hogy megcsinálsz egy OKJ képzést, attól te nem leszel programozó, és a kutya sem fog felvenni téged. Annak maximum akkor van értelme, ha tudsz programozni, de valami papírt akarsz. Akkor se sok, de jobban mutat, ha van. Nézni nem fogja senki, mondjuk :)

2014. jún. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ha nem vesznek fel egyetemre hogy mész igazgatásszervezőire? Nem igazán értem.


De az elsőnek igaza van. Az OKJ-s programozó az nem programozó. Nem igazán veszik komolyan. Kivéve ha tényleg van tudása, és az többet jelent az OKJ-nél. De egyetemen is a programozó csak +1év lenne. Azért érdemes végig gondolni.

2014. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, ha programozónak készül valaki, még papír sem igazán szükséges hozzá. Behívnak állásinterjúra, leültetnek és adnak egy feladatot, ha látják hogy vágod a témát, felvesznek. Ez olyan szakma amit nem iskolában tanul az ember, hanem nagyon sok gyakorlással, utánaolvasással, odamehet valaki akármilyen diplomával, ha nem megy neki a programozás úgy sem őt fogják felvenni.
2014. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De van ahol alapfeltétel a diploma(ezért mondják hogy a diplomásnak több esélye van), és ha felveszik és nem tud semmit úgyis elbúcsúznak tőle :D


Én is voltam olyan interjún ahol a tudásom megfelelő lett volna, de mivel diplomám nem volt 2 perc alatt el is intézték az egészet!

2014. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Okj-s programozot felejtsd el. Ismerek mernokinfosokat, progtervezo infosokat, progtervezo matekosokat es etc, az egyetemen a dolog oroszlanresze a matek, ehhez viszonyitva egy okj-s programozo olyan dolog, ami semmire se jo. Akkor erhet valamit, ha eleve van alaptudasod, amire epithetsz es kreativ vagy, tudod, mit mire lehet hasznalni, ha nincs, akkor egy okj-s programozoi tudas semmire se jo. Az IT vilagaban meg egy allasinterju arrol szol, hogy bemesz, leultetnek a gep ele es hajra, mutasd meg, mit tudsz. En a helyedben ragyurnek a dologra, aztan esetleg egyetem, ha azt erzed, elkapott a dolog szele es tetszik, mert az IT szektor mindig duborogni fog.
2014. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értem, akkor az okj semmire sem jó az állításaitok alapján?

Még gimnazista vagyok, ismerősöm infós suliba jár, de elment az egésztől a kedve, pedig jól csinálja, csak szarok az órák.

Matekból tényleg sík hülye vagyok, az egyetlen tantárgy, amit sosem szerettem.

De programozni lenne kedvem, belekóstolnék szívesen. De nem egyből egyetemi szinten, mert ott tudom, hogy halál várna rám, nem szeretném.

Már tanulni nem szeretnék, a gimnáziumi évek elvették a kedvemet teljesen. Úgy érzem, már szakosodnék, látnám legalább a parányi kis szikráját, hogy mehetek dolgozni a kilátástalanul messze nyúló tanulások helyett, melyek semmire nem hatalmaznak fel.

Lenne kedvem akár az infóhoz, akár a joghoz, de csak fokozatosan.

1 éve még azt mondtam, hogy külföldön akarok élni, utána volt egy hosszú időszak, amikor eldöntöttem, hogy egyetemre megyek és mi lesz, de már megint a külföldnél tartok. Magyarországon sem a közoktatás, sem az egészségügy, sem a rend nincs helyén, az előbbi kettőt tegnap meg is tapasztaltam, a rendet pedig szinte majdnem minden nap.

2014. jún. 19. 07:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor ülj le, és tanulj meg programozni.


A programozás pont nem olyan, hogy iskolában tanulható - se egyetemen, se máshol nem fognak nyelvet tanítani érdemben. Ott az alapozást, a gondolkodást, a logikát tanítják meg neked - utána a nyelvet (amivel valójában tudsz is kezdeni valamit) magadnak kell elsajátítani.


Számtalan tutorial van a neten, de ha megmondod, milyen terület is érdekel, akkor mi is tudunk ajánlani kezdő nyelvet - de amúgy igazából édesmindegy, milyen nyelven is kezdesz tanulni. Én pl nem végeztem egyetemet, és webfejlesztőként dolgozom már fél éve, tehát papír nélkül, pusztán tudásra építve is lehet, de ehhez kellett egy jó adag szerencse is :D


Szóval, hajrá - próbáld ki, tanulj. DE azt ne várd, hogy beülsz egy iskolába, ott megtanítanak programozni, és szakértőként jössz ki, mert ilyen nincsen sehol.

2014. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha matekból hülye vagy nem is tudom, hogy jutott eszedbe az, hogy programozó légy. A matek, info, fizika ezek együtt járnak. Ha humán területen jeleskedsz elmehetsz ig. szervezőire, de kapcsolat kell az elhelyezkedéshez. De akkor már többre mész egy jogi diplomával.
2014. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az igazgatásszervezőit, mellette/utána a jogot.
2014. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!