Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók! Nektek mi...

Orvostanhallgatók! Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Már a második évemet fogom csúszni orvosin a rossz időbeosztás és a halogatás miatt. Nem arról van szó hogy nem tudom megtanulni az anyagot hanem nincs időm mert rosszul osztom be, a végén felhalmozódnak a nehezebb vizsgák. Abba a hibába szoktam esni hogy ha tudom hogy van időm, akkor maximálisan próbálom megtanulni a legapróbb infót is, de így egy dolog nagyon részletesen lesz megtanulva a többihez pedig hozzá se tudok fogni. Mindig ebbe a hibába esek és félek hogy így ki fogok esni, azt nagyon nem szeretném mert úgy érzem a képességem meglenne az egyetemhez csak a tanulási módszerem nem jó. Nektek mi vált be? Milyen időbeosztás esetleg valami program, amivel könnyebb tartani a beosztást? Kérlek ha van ötletetek, segítsetek!

2021. júl. 12. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen nálam is ez van, nekem az válik be, hogy kisebb tárgyakat előre tanulok (pl nyáron, 2 vizsgaidőszak között), így marad a nagyobb tárgyakra idő
2021. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalmi időszakban rendszeresen kell tanulni, nincs mese. Ne vessz el a részletekben, csak tarts lépést az anyaggal becsületesen, hogy fel tudd mérni, mi az, ami könnyebb, és mi az, amibe még biztosan jobban bele kell majd merülnöd. Akkor nem lesz az, hogy a vizsgaidőszakban a nulláról kelljen kezdened bármit is, vagy hogy rosszul méred fel, mire mennyi idő kell.
2021. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen sajnos az online oktatás egyáltalan nem motivált 4 hetre ki is rendeltek mellé és gyakorlatilag a vizsgaidőszakban kezdtem tanulni :( szerintetek ez mennyire égő hogy már másodjára csúszok emiatt?
2021. júl. 12. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
igen egyébként én is így vagyok az online oktatással, kb 2 tárgyat a vizsgaidőszakban tanultam meg (csak az mentett meg, hogy az egyik tárgyból kitalálták,hogy megajánlót íratnak online, ha az nincs meg, a poklok poklát éltem volna meg...) De egyébként a kirendelés miatt nem kaptál plusz 2 hetet, ami még segíthet?
2021. júl. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, de semmit nem ér ez a 2 hét, mivel 2 tárgyból vagyok lemaradva..örülnék ha nálunk is úgy lenne, mint a SOTE-n hogy augusztusban van a pótvizsga, mert akkor még legalább lenne 2 hónapom felkészülni így meg ekkora anyagmennyiséget 1 hét elteltével se fogok jobban tudni :S sajnos valamikor aludnon is kell
2021. júl. 12. 18:14
 6/6 anonim ***** válasza:
én sote-s vagyok, hát igen...
2021. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!