Milyen egyetemi szakot, melyik egyetemet ajánljátok annak, aki olyan munkát szeretne amivel bármelyik országban talál állást?

Figyelt kérdés

Még van 2 jó évem egyetemig, de már elkezdtem gondolkodni, hova is kéne menni, milyen szakra.

Nagyon sok dolog érdekel/érdekelt az évek alatt, de arra jutottam, hogy később olyan munkát (ezáltal olyan diplomát) szeretnék, amivel több országban is el tudok helyezkedni. Még nagyon az elején vagyok a keresésnek, de sokra nem jutottam.

Gondoltam külföldön (talán Anglia legesélyesebb) tovább tanulni, de még mindig nem tudom mit. Tényleg fontos lenne, hogy után akár másik országban is el tudjak helyezkedni, munkát találni. Valakinek ilyesmi tapasztalat, ötlet milyen szakma lehet ilyen?

Amit nem szeretek, jó se vagyok belőle azok többnyire reál tárgyak.

Nagyon köszönöm a válaszokat előre! :))



2021. júl. 17. 12:56
 1/7 anonim válasza:
95%
Melyik országban szeretnél később élni? Mert pl ha német nyelvterületen, akkor érettségiig csinálj mindenképp egy DSD2 nyelvvizsgát, az nagyban megkönnyíti a külföldi tanulásod (Ausztriában vagy Németországban), mert "anyanyelviként" kezelnek. Milyen idegen nyelveket tudsz?
2021. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
SOTE gyógyszerészeti.
2021. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Elkezdtem olvasni első ötleteim: informatikus, villamosmérnök. Végtelen ilyen szakemberre van szükség bármely országban, és éhen sem halnak.


Utána láttam, hogy reál tágyak off.

Na így viszont marhanehéz.

Ha a matekot sem szereted, elképzelésem sincs milyen piacképes szakmát tudnál tanulni.


Mérnökre, informatikusra, orvosra mindig lesz szükség.


Néhány gazdasági diplomával is elég jól meg lehet élni, de a matek ott is kelleni fog bőven.


Tisztán humán tágyakat tanulva nem igazán tudsz olyat tanulni, amivel jó leszel.

2021. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Reál tárgyakból nagy valószínűséggel azért nem vagy jó, mert nem érdekel és/vagy rosszak a tanáraid. Középsulis szinten minden reálos tárgyat elég lenne megtanulni és erre a legtöbb diák alkalmas lenne. Viszont nyílván kevesen szeretnek számolgatni otthon, pláne egy tini srác/csaj.


Szóval ha biztosan szeretnél egy mindenhol menő diplomát, akkor próbálj tanulni és gyakorolni a reálos tárgyaidra rengeteget, mert lehet menne és akkor az álmod is 100% hogy sikerülne.

2021. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvekkel is lehet mit kezdeni, akár külföldön is.
2021. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha értem, a matekkal nincs bajom, fizika az ami egyaltalan nem, kemia is mint a matek.

Többi az okés.

Jelenleg angolt tanultam, de azt szeptembertől leadom, jön egy 3. nyelv azt nem tudom még mit választok, emellett a második nyelv olasz.

Plusz fogok sulin kívül spanyolt tanulni

2021. júl. 17. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
esetleg menj valami nyelvszakra pl. angol, de lehet magyar szak is, onnan meg elméleti nyelvészet mesterre, ahol kigyúrhatod magad AI területen, ami eléggé megy mostanában, a jövőben meg még inkább fog
2021. júl. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!