Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Néhány szülő miért talál ki...

Néhány szülő miért talál ki egy foglalkozást a gyerekének és szülői kudarc, ha nem az lesz?

Figyelt kérdés
Fogorvost akart belőlem. Most meg magát okolja, hogy nem speciális gimnáziumba küldött. Az nem baj, hogy semmi tehetségem nincs hozzá, nem voltam kiemelkedően jó a tárgyakból sem, meg utálom az egészségügyet, a gyógyszereket. Van amit nem kell erőltetni és nem a csodagyereken keresztül megvalósítani a saját elmaradt álmait.
2019. júl. 17. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert ő nem lehetett az, ami akart lenni.

Pszichológus kell neki.

2019. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is nyomta a maga elképzeléseit. Remek lehetőség arra, hogy megtanulj nemet mondani. Mivel hetente jött vele, hetente gyakoroltam, hogyan kell határokat húzni az életemben. Mire felnőttem, nem volt már ezzel problémám. Gyakorold te is és mondd meg nyíltan, hogy nem csinálod. Idővel feldolgozza majd.
2019. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, csak sok szülőnek szegényes a fantáziája e téren. Belőlem is folyamatosan informatikus mérnököt akart faragni nagyanyám, hiába mondtam neki, hogy más szakmák is léteznek a Földön.
2019. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg a gyereken keresztül akarják megvalósítani a saját álmaikat vagy egyszerűen csak irányítani akarják az életedet.. én ezt nem tudom elképzelni, a szüleim sosem foglalkoztak azzal mit akarok tanulni, én sem tudom elképzelni, hogy majd megmondom a gyerekemnek mi legyen belőle hiába találom ki, hogy legyen atomfizikus ha ahhoz hülye.
2019. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!