Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok véleményt mondani...

Tudnátok véleményt mondani francia/spanyol előkészítős osztályról?

Figyelt kérdés

Egyre inkább tetszenek ezek a szakok, érdekelne a véleményetek. Mennyire érte meg? Mennyire volt nehéz 9.-ben visszaszokni a ,,rendes,, oktatásra, illetve 0.-ban mennyire ,,lustultatok,, el?

Mennyire volt nehéz ezen az idegen nyelven tanulni néhány tantárgyat? Pl.matek, biosz, töri.

Tulajdonképpen minden érdekelne.



2021. júl. 18. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én idén végeztem ilyen osztályban ha szeretnéd írj privátot és nagyon szívesen mesélek :)


20/L

2021. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Általában az ilyen tagozatokon nem tanulnak idegen nyelven más tantargyakat.


Tehát nincs olyan,hogy franciául/spanyolul van a matek,fizika,biosz,töri.


Csak intenzívebben tanulják a nyelvet.

2021. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

#2 tévedsz, van ilyen (Általában töri+föci, de ez iskolától függ)

Nos, ezzel a szakkal kétszer szívsz :amikor elkezded a nyelvet, és mindent is keversz az angollal, a másik alkalom meg az, amikor vissza kell rázódni. Igen, nem egyszerű, de én nem bántam meg, hogy ilyen szakra jártam (mondjuk a mai eszemmel lehet németre mennék, de mindenképpen kéttannyelvűbe)

2021. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ja igen, a tárgyak:Ha jó a tanár, akkor bele lehet jönni, nekem kb fél év kellett. Melyik suliról van szó és van-e már terved érettségi utánra?
2021. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy van olyan spanyol vagy francia nyelvi előkészítős osztály is, ami nem két tanítási nyelvű. Budapesten pl. a Madách vagy a JAG indít ilyen osztályokat. Tehát a nyelvi előkészítős év után emelt óraszámban tanulják tovább a nyelvet, de a tantárgyak magyarul vannak. Szerintem a 2-est, azért pontozták le, mert ő ezeket említette.

A kérdező pedig a francia/spanyol kétnyelvű osztályokra gondolt nyelvi előkészítős évvel. ( pl. Budapesten a Kölcseyben van francia NYEK két tan., Károlyiban pedig spanyol NYEK két tan.)

Ezt csak azért írtam le, mert néhányan keverik a nyelvi előkészítős és a két tanítási nyelvű nyelvi előkészítős osztályok közötti különbséget.

2021. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy van előkészítős ÉS kéttannyelvű iskolák,de sok olyan előkészítős osztály vam,ami nem kéttannyelvű.

Én most pont egy ilyenbe járok,spanyol tagozatra, előkészítő osztállyal.

De nem kéttannyelvű.


És sok ilyen van!


(2-es voltam.)

2021. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm mindenkinek a válaszokat, Debrecenben, a FMG-ben tervezek tanulni, francián.
2021. júl. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!