Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen végzettség kell a...

Milyen végzettség kell a dietetikus szakmához?

Figyelt kérdés
Van egy MSc biomérnöki végzettségem egészségvédős szakirányon. Ez nagyjából a diagnosztikai labor vezető mérnöknek felel meg (lehet még orvosi oldalon is közelíteni a labor vezetés felé). A laborozás nem jött be, de szeretnék valamit kezdeni ezzel a végzettséggel is. A táplálkozástannal elég jól képben vagyok, arra gondoltam, hogy esetleg ezzel kapcsolatos tanácsadást folytathatnék, étrendeket állíthatnék össze, korrigálhatnék, viszont nem tudom, hogyha ezt hivatalossá akarom tenni pl vállalkozásnál egy "FEOR 2223 Dietetikus és táplálkozási tanácsadó" tevékenységi körrel, akkor ahhoz kell e még bármi extra tanfolyamot csinálnom vagy ennyi elég hozzá? Rémlik régebbről, hogy volt OKJ-s képzés ebben a témában, de olvasok most olyat is, hogy orvosi egyetemi képzés és szakosodás kell ehhez, ami túlzásnak tűnik, ha régen az OKJ is elég volt...

2021. júl. 19. 05:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

Azért egy diplomával szerintem nem túl bonyolult a google használata.

Dietetikus főiskolai szakon van. Okj olyan soha nem volt.

2021. júl. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
52%
#1 👍👍👍
2021. júl. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mily meglepő, hogy dietetikus végzettség kell hozzá!


Érdemes körülnézni, valószínű sok az átfedés, egy csomó tárgyadat akkreditálnák, jó eséllyel rövidített képzéssel megoldható a dolog.

2021. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
A dietetikus egyetemi BA képzés, ha jól tudom az "OKJ" verziója a táplálkozási tanácsadó volt, de ez nem tudom ilyen formában létezik-e még.
2021. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
#3 Köszi! Megnézem, hogy akkreditációval megoldható e vagy mennyibe fáj.
2021. júl. 20. 13:38
 6/29 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem egy kicsit jobban a témának. Ami OKJ-s képzés lehetett annak idején az táplálkozási tanácsadó, vagy diétás szakács, vagy ilyesmi lehetett. A dietetikus betegekkel foglalkozik főiskolai végzettség kell hozzá és 5 évente meg kell újítani. A táplálkozási tanácsadó egészségesekkel foglalkozik, és fogyásban segít, életmódváltásban, ilyesmi. Nem kell hozzá egyáltalán képesítés, és sokan néhány órás tanfolyam után kezdik el csinálni. A 2223 - "Dietetikus és táplálkozási tanácsadó" csak a dietetikusokra vonatkozik a szám alapján, mert 2-essel kezdődik, ami felsőfokú képesítéshez kötött. Talán a 8690 - "Egyéb humán-egészségügyi ellátás", amibe egyelőre beférnék életmód- és táplálkozási tanácsadóként, ha már homeopátia meg ilyen áltudományok is helyet kaptak ott. Esetleg még azt lehet, hogy összeállok egy dietetikussal, hogy rányomja a pecsétet a munkáimra.


Néztem az egyetemi képzést, BSc, 8 félév, 2.4 misi, és a tárgyak fele ránézésre olyan, ami tök felesleges, kb. szabadon választható tárgy lehetne. Nekem ennyi töltelék tárggyal ez így biztosan nem éri meg. Van levelező képzés is, ami ugyanennyibe kerül, ami röhejes. Akkreditáltatni valószínűleg nem tudnék egy csomó olyan tárgyat, ami lefedi ezeket, szimplán mert más néven tanultam őket. Pl nálunk a humán virológia lefedte a járványtani alapokat, az élettan, a kórélettan és a klinikai kémia meg a belgyógyászati alapokat. Van néhány tárgy azonos néven, mint pl funkcionális élelmiszerek, azoknál valszeg menne az akkreditáció. Ami kimondottan fájna anyagilag, hogy ilyen töltelék tárgyakra kellene 10k/kreditet kifizetni, mint egészségszociológia, egészségügyi menedzsment, egészségügyi kommunikáció, egészségügyi informatika, stb. Erre biztosan nem vagyok hajlandó.


Még esetleg az jöhet szóba, hogy körülnézek külföldi egyetemek levelező képzésén, hátha az jobban megfelel vagy elkezdem 8690-el és csak fogyásban, életmódváltásban adok tanácsot. Ez utóbbi valószínűbb.

2021. júl. 20. 21:14
 7/29 anonim ***** válasza:

És csak önköltséges jöhet szóba? Az állam 12 félévet finanszíroz a felsőoktatásban. Levelezőn is, ha indul állami finanszírozású.


Az, hogy a tárgyak neve nem ugyanaz, nem számít. A tematikának kell nagyrészt megegyeznie (80%-ban talán). De nálunk egy csomó olyan tárgy van, ahol bár nem lehetett pont ezért akkreditálni 1-1 korábbi tárgyat, a tanár mégis elfogadta megajánlott jeggyel.

2021. júl. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Sajnos a 12 félévet már réges rég kihasználtam. Utána kérdezek a SOTE-n, hogy mit tudnak akkreditálni, aztán meglátjuk. Nem látok rá sok reményt, hogy 2 milla alá megyünk vele. Egyelőre kérdéses, hogy van e rá akkora igény a környéken, hogy megtérülne 5 éven belül ekkora befektetés. Egyelőre ezt jegelem, és előveszem 1 év múlva. Addig csinálok az ELTE-n egy 2+1 féléves adatvédelmi képzést, ezzel kapcsolatban meg elkezdek tanácsadni 8690-el, aztán meglátjuk, hogy van e kereslet rá.
2021. júl. 21. 18:45
 9/29 anonim ***** válasza:

Jaaa, értem. Hát, vannak, akik gyűjtik a diplomákat ;)

Viccet félretéve csak azért mondtam, mert én speciel sok év kihagyás után kezdtem bele így a 2. diplomámba, és végül majd csak 1 félévem lesz fizetős.

2021. júl. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Ja hát én még osztatlan képzésben csináltam ezt a biomérnökit annak idején, és elbuliztam az elejét, azért hozzá jött még 3 félév. Azóta már csináltam mellé 1 éves költségtérítéses információbiztonsági képzést, most meg 1.5 éves adatvédelmi képzésen agyalok, hogy hogyan tudnám a péntekeket felszabadítani rá. Mellette még szoftvert fejlesztek és kisebb hálózatokat építek. Nehezen viselem a monotonitást, ami egyféle munkával jár, azért is lenne jó valami bio jellegű most az informatika mellé. Mióta otthagytam a diagnosztikai labort, azóta ezen a téren nem csináltam semmilyen munkát. Ha ezt a dietetikát is tudnám 1-1.5 éves továbbképzésben csinálni, akkor egy pillanatig nem gondolkodnék rajta. Agyalok még azon, hogy csinálok egy kézműves csoki üzemet itt helyben, de valószínűleg túl kicsi rá a kereslet, és maximum webshoppal érné meg.
2021. júl. 23. 02:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!