Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik emelt szintű biosz, ill....

Akik emelt szintű biosz, ill. kémia érettségire készülnek, hány órát tanultok egy nap ezekre a tantárgyakra?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségiznék én is, de ötletem sincs, mi lenne az ideális mennyiség. Egyszerűen úgy érzem, sosem elég, de szégyellném, ha egész nap mást sem csinálnék ezen kívül (persze most itt nem a nyári szünetről beszélek).

11.től fakultáción vagyok a két tantárgyból, ahol mindig érettségi feladatokbol írtunk dolgozatot és ezek 80% felettiek lettek, de azt érzem, nem tanulok eleget.

Aki ezekre az érettségikre sikeresen felkészült, mennyit tanult és hogyan?


2021. júl. 19. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Most nehéznek tűnik, de visszasírod majd ezt az időt az egyetemen.

Szerintem ne stresszeld túl magad.

Én érettségire hetente kb. 4 órát tanultam. Amikor feladatokat oldottam vagy ismételtem, az nem számoltam bele, mert olyankor nem nagyon mértem az időt.

2021. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én reál tagozatos gimibe jártam, de emellett nyáron, hétvégéken magamtól tanultam a két emeltre.

Ha elkezded a készülést, ki fogod tapasztalni, kb. mennyi ideig fog az agyad és meddig tudsz effektíven koncentrálni. Én például nyáron elkezdtem a kémia számolásokat tematikusan (ezekből van rengeteg a neten), minden nap pár órát, majd az érettségi előtti hetekben véletlenszerűen oldogattam a korábbi érettségi feladatok számolásait.

Biológiából a témaköröket néztem át, ez napi 2-3 óra lehetett max, majd az vizsgák közeledtével egyre többet gyakoroltam korábbi érettségiket. Fontos, hogy a két emeltre koncentrálj, mert szuper közepekkel de átlagos emeltekkel nem biztos, hogy elég magas lesz a pontszám, sajnos volt néhány osztálytársam, aki így járt.

Én idén emelteztem mindkét tárgyból, orvosira felvételizek.

Sok sikert a készülés során!

2021. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#2--> Felvettek az orvosira? Ha igen, akkor hova?
2021. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Igen, Semmelweisre❤️
2021. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2 Gratulálok és köszönöm a választ! ❤️
2021. júl. 26. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, neked sok sikert!
2021. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok én is, bíztam benne, hogy Szegedre jössz, legalább elkezdhettem volna a kapcsolatok kiépítését. Egy embert leszámítva nem ismerek senkit az ÁOK-ról. :/
2021. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdezőnek: Hogy igazoljam előre az általad kért sikerességet, a bioszom 90 lett, a kémiám 97.


Én a 10. osztály utáni nyáron végigcsináltam a mindenhol emlegetett Ötösöm lesz-t. Az kb. 1 hónap volt nekem, de ez heti 4-5-6 napot, azokon napi min. 2 órát jelentett. Én inkább a versenyzésre (oktv) készültem, mert már a nemzetközi válogató lebegett a szemem előtt. De ha az érettségi a célod (ahogy írtad), akkor neked kevesebb idő is elég lesz, ami szerintem heti 6-7-8 óra (ennél még kevesebb a szükséges, ha szereted is csinálni és könnyen rájössz a dolgokra). Az elmélet egy része rád ragad a számítások folyamán, másik részét a könyvből kell elsajátítani, amire 1-2 hónap elegendő szerintem, ha ilyen jó eredményeket produkálsz már most.


A biosszal kapcsolatban nem tudok semmi hasznosat mondani. Órán nem igazán figyeltem (online oktatás ugye), decemberben kezdtem el a készülést, ez 1-2 órát igényelt naponta, amit január közepéig csináltam (kémia oktv miatt felfüggesztettem). Majd májusban az érettségi előtt újból elővettem, itt már a napi 2 óra az fix volt.



Összességében szerintem a biológiára könnyebb felkészülni, mint a kémiára, mert ott meghatározott tananyag van, amit tudnod kell, míg a kémiánál (ha néztél már emelteket) volt már elgondolkodtatóbb/embert próbálóbb feladat is. (lítium akkumulátornál a pólusokat jelölni a szöveg alapján - szerintem nem egyből esik le mindenkinek, erre pontosan nem emlékszem --> de valamilyen elektrolízissel kapcsolatos esettanulmány [alumínium vegyületes téma], majd az azt követő feladatban annak egy számítási változata, tehát muszáj volt megértened az esettanulmányt ahhoz, hogy menjen egy másik feladat)


Bocsi, kicsit hosszú lett, bízom benne, hogy azért hasznosnak találod valamelyest. :) A legjobbakat a készüléshez és majd a vizsgán is!

2021. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ne aggódj, rengeteg lehetőséged lesz ismerkedni! Facebookon több volt érettségis csoportban is írtak posztot, ahol SZTE-ÁOK hallgatókat keresnek, de szerintem a 2021-es privát facebook csoport is létrejött már:) Nézz szét, biztos találsz rengeteg sorstársat.
2021. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Gratulálok! Melyik egyetemre jutottál be ezzel a szép pontszámmal?
2021. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!