Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alább felsorolt állások...

Az alább felsorolt állások közül melyik éri meg legjobban? ( kábé 10 év múlva is értelme legyen)

Figyelt kérdés

orvos, építészmérnök, statikus, közgazdász, gyógyszerész, ügyvéd.

nemtudok dönteni... tudnátok emellé még tanácsokat adni??

reál és természetudományos tárgyakat szeretem, van nyelvérzékem, :))

előre is köszönöm.


2010. aug. 27. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
sztem ez mind piacképes most is és azok is lesznek
2010. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

orvosra akkor menj, ha tényleg érdekel. Sokat és sokáig kell tanulni ott, amíg eljutsz, hogy rendes szakorvos lehess, és kezdetben ne nagyon számíts magas bérezésre, nagyon lassan kezd el megtérülni anyagilag.


ügyvédre azt mondják, hogy nagyon sok van belőlük, és igaziból akkor van esélyed valamit is elérni, ha van ismeretséged, papa/mama/nagybácsi irodájába el lehet menni. Meg az nem reál cucc, ha az érdekel.

2010. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A jog pl hogy jön ide? Mert abban semmi természettudományos sincsen. Vagy tetszik a dr?


Amúgy szerintem mindegyik jó a jogon kívül. Az most baromira telített. Persze lehet 10 év múlva jó lesz:D


De orvosnak inkább csak akkor menj, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy azt akarod.


Meg mondjuk végiggondolhatnád, hogy tulajdonképpen melyik tárgyak is érdekelnek legjobban...


Biológia (orvos)? Fizika és matek (statikus, építészmérnök)? Kémia (gyógyszerész)? Töri (jog)? Pénzügyek és matek (közgazdász)?

2010. aug. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha van nyelvérzéked akkor nyelvek, német, angol, orosz. ezek mellett másodlagos, hogy mi a végzettséged, de akkor tényleg legyen nyelvtudásod. optimalizálva: közgazda + 3 nyelv. vagy orvos + 2 nyelv. építészmérnöknek csak akkor ha isten áldotta tehetség vagy és nagyon tudsz rajzolni, sajnos aránytalanul sok idő megy el a rajzolásra az egyetem alatt a nyelvtanulás rovására. gyógyszerészetben van ráció, nem állítom, hogy nagyhatalom Magyarország, de nem állunk rosszul. de ott is minimum 2 nyelvtudás legyen.
2010. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2 testvérem építészmérnök , 3. jogásznak tanul, nekem meg orvosi területen csak gyógyszerészt engedik..

sokáig az orvos és az építészmérnök között vacilálltam, nagyon jól tudom hogy mivel jár... nincs ünnepnap és alvás az egyetem alatt a rajzolás miatt :D ... de valamiért nagyon érdekelnek a tervrajzok, nézem ahogy archicadben terveznek :)) rajzolás az tényleg piszok nehéz , igen. orvosi terület meg azért vonz meg édesapám testvére mentőápoló..

kedvelem a matematikát, fizikát, történelmet, biológát, kémiát, nyelveket... egyszóval elég sok mindent..

köszönöm a válaszokat :)

2010. aug. 28. 12:01
 6/6 A kérdező kommentje:

családunkban nem volt és nincs is jogász rokon, hogy elmennék az irodájukba.. egyébként sincs túltelítve az a pálya...

az orvosok pedig fényesre koptatják a padot, mire végeznek :))

közgazdaságtannal nagyot lehet kaszálni, de erről a pályáról alig tudok valamit...

2010. aug. 28. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!