Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék hangtechnikus?

Hogyan lehetnék hangtechnikus?

Figyelt kérdés
Jövő évben fogok érettségizni. Engem mindig is érdekelt és érdekel ez a téma, viszont nem tudom hogy merre kellene elindulnom, hol kellene tanulnom. Főképp hangtechnikusok, és annak készülők tanácsára vagyok kiváncsi.

2021. júl. 23. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen tanfolyam, régen OKJ volt, most valami más a neve, nem tudom mi.
2021. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia. Én hangtechnikusként végeztem még 2012-ben az Athéné-ben OKJ szakon. Az intézmény azóta Soter-Line Oktatási Központ néven működik, és nincs már hangtechnikusi képzés. Ugyanakkor más helyen még elképzelhető, hogy van.


Csináltunk érdekes, unalmas, könnyű és szívatós dolgokat is, de összességében az nekem egy nagyon jó időszakom volt, és örömmel gondolok vissza rá. A gyakornoki óráimat pedig a Kontakt Rádiónál töltöttem, azt hiszem ez sincs már meg.


Viszont nem árulok zsákbamacskát; ebben a szakmában bombabiztos ismeretség nélkül elhelyezkedni brutálisan nehéz lesz. Az akkori osztálytársaim közül kb. 5-öt tudnék mondani, aki valamilyen formában a szakmában dolgozik, és voltunk 40-en. (Az első éveben még 120-an!) Én gitározom, zenészként tevékenykedtem, ezért érdekelt ez a terület, illetve a filmek/filmezés világát is nagyon szeretem, úgyhogy szerettem volna szinkronstúdiónál, vagy mozigépészként elhelyezkedni, vagy ilyesmi. Esélytelen volt. Úgyhogy, ahogy mondani szokták, pályakezdő/pályaelhagyó vagyok azóta is, egy másodpercet nem dolgoztam ebben a műfajban.


Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett, és nem akarlak ezzel elbátortalanítani, vagy elijeszteni, csak gondoltam leírom az én élményeimet, és hogy mire számíts. Ha van esetleg kérdésed, nyugodtan írd meg, igyekszem válaszolni.

2021. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!