Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezzek építészmérnök...

Jelentkezzek építészmérnök szakra?

Figyelt kérdés

A fő motivációm az, hogy nagyon jól rajzolok és ki szeretném használni ezt a tehetségemet. Viszont a matektól kicsit tartok, a fizika pedig végképp nem az erősségem. Nem tartom magamat butànak, van már egy diplomám (teljesen eltérő területről) és az anyanyelvem mellett 4 nyelven beszélek, mégis bizonytalannak érzem magamat.


Továbbá nem egészen tiszta, hogy felvételi követelmény-e a fizika érettségi. A BME honlapja szerint felcserélhető pl. Magyarral is (annó ebből emelteztem), de a Felvi szerint kötelező.



2021. júl. 23. 14:56
1 2
 11/17 Vodafonelive ***** válasza:
Mesterkepzessel es 5 ev tapasztalattal eleg jol fog neki menni maganvallalklzasba, szerintem.
2021. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hát mielőtt nem volt a csok meg hasonlóak ami pörgette az ingatlanpiacot emlékeim szerint azért elég komoly verseny volt a tervezők között a munkákért, nyomva lefele az árakat.
2021. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos kihangsúlyozni, hogy nem csak a BME-n lehet építészmérnök diplomát szerezni, és máshol kevésbé szivatjak az embert a matekkal és fizikával. Amely targyak amúgy később a munkavégzéshez korántsem központi fontosságúnak. Én 6 éve dolgozom építészként, és a négy alapmuveleten kívül semmilyen matek tudásra nem volt szükségem. Fizikára meg pláne. Minden normális iroda statikus szakmernokkel végezteti a számításokat, nem koltseghatékony epitesszel csináltatni.

Ha meg 4 nyelven beszélsz, érdemes megfontolni, hogy ne Magyarországon dolgozzál majd... Sok nyugati országban könnyebb jobb fizetéseket és kellemesebb munkakörülményeket találni.

2021. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13. Es te hol vegeztel ahol nem kellett matek?
2021. aug. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#13-nak igaza van. A győri egyetemen például egyáltalán nem kell matekból megszakadni, és a fizikát sem nyomják annyira.
2021. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13 vagyok:

Az Ybl-on csináltam a BSc-t, ahol egyetlen félév matek volt csak, és nem sok újdonságot adott az emelt szintű érettségi után.

A mesterképzést Dániában végeztem, ott pedig semmilyen matek nem volt, egyetlen félév sem.

2021. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Vodafonelive ***** válasza:

Én 2017-18-ban jártam az akkori SZIEhez tartozott Ybl-re 2 tantárgyat elvégezni a létesítménymérnök mester miatt és az ottani építőanyagos tanár (most a nevét nem írnám le) mondta, hogy akik akkor vagy a következő évben kezdett építészeknél teljesen eltörlik a matekot és csak "művész" lesz a képzés. :D

De amúgy szomorú, nálunk sajnos meg is látszódott épületfizika/energetikán még BSc-n(PTE), hogy a gépészek 100%-a átmentek a ZH-n, az építészek 95%-a pedig megbukott... sajnos a való életben is mi mondjuk meg mekkora szigetelés kell egy födémre vagy külső falra és nem az építész(pedig neki kellene khm-khm)...

2021. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!