Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezzek építészmérnök...

Jelentkezzek építészmérnök szakra?

Figyelt kérdés

A fő motivációm az, hogy nagyon jól rajzolok és ki szeretném használni ezt a tehetségemet. Viszont a matektól kicsit tartok, a fizika pedig végképp nem az erősségem. Nem tartom magamat butànak, van már egy diplomám (teljesen eltérő területről) és az anyanyelvem mellett 4 nyelven beszélek, mégis bizonytalannak érzem magamat.


Továbbá nem egészen tiszta, hogy felvételi követelmény-e a fizika érettségi. A BME honlapja szerint felcserélhető pl. Magyarral is (annó ebből emelteztem), de a Felvi szerint kötelező.



2021. júl. 23. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Hiába nem muszáj matfiz emelt, az egyetemen első felevbenv kihullasz.. egy csomó tantárgyhoz nélkülözhetetlen a matfiz!


N3zd már meg a tanrendet!


Nem te írtál ki hasonló kérdést par hete?

Ott linkeltem a tantárgyakat..

2021. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2021. júl. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyilván készülnék matekból és fizikából, csak az aggaszt, hogy nem vagyok született tehetség 🤷


Viszont elég nehézkes lenne letennem egy fizika érettségit, mivel csak kb. egy év múlva jövök vissza Magyarországra.


Még nem tettem fel kérdését ezzel kapcs.

2021. júl. 23. 15:09
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Nézd meg a tantervet... csupa matek, fizika az első 3-4 félév... Szilárdságtan, statika, épületszerkezettan, stb.


[link]

2021. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha egy év múlva jössz vissza Magyarországra, akkor a rajz alkalmasságit sem tudod teljesíteni, úgyhogy a következő évre semmiképp nem tudsz felvételizni.
2021. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utánna néztem a szaknak, tudom, hogy kell hozzá matek és fizika is. Viszont nem vagyok őstehetség, suliban 4es voltam és nem tudom, hogy ehhez a szakhoz elég-e a szorgalom.
2021. júl. 23. 15:25
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló: el tudom intézni, hogy az alkalmasságira kiutazzak M.o-ra, viszont a fizika érettségit ha nem muszáj nem tenném le mert azért költséges csak úgy utazgatni.
2021. júl. 23. 15:27
 8/17 Vodafonelive ***** válasza:

A pontokkal nem lesz baj, mert a BME elfogad meglévő diploma jeggyel számítható pontokat, azzal be lehet kerülni.

Itt írja mennyi pontot adnak.:

[link]

És meg tudod nézni visszamenőleg kb. mennyi volt a ponthatár most meg előző években.


A rajz alkalmasságit meg kell csinálnod de ahogy hallottam nem egyszerű az sem, érdemes elmenni az előkészítő órákra!


Ha meg bekerültél és van kitartásod meg SOK FELADATOT OLDASZ MEG, abszolválható. Az építészmérnök az a tipikus s*ggelős, éjszakázós szak, nem pedig az agyat megerőltető mérnök. Ezért sem remekelnek pl. egy épületfizika tantárgyból és a való életben átdobják a gépészre a feladatot. 😡

2021. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Az építészmérnöki pálya egyik legnagyobb problémája, hogy mostanra itthon erősen telítetté vált. Egyáltalán nem biztos, hogy végzés után irodai tervezőként el tudsz helyezkedni; s gyakorlati építésvezetőként nem leányálom a sokszor bunkó vagy trehány építőipari munkásokat irányítani.
2021. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9: Szerintem se egy nagy karrier az építőipar mérnökként.

Lehet akár építész vagy építőmérnök is.


Egyébként 4-es matekkal is lehet az ember mérnök. Az a kulcsa, hogy egyetemen jobban odateszed magad mint középsuliba. Én is hasonló osztályzattal mentem és mérnök lettem.

Bejártam órákra, készültem, elmentem magán zh illetve vizsgafelkészítőkre olyan tárgyakból amire sok minden épül.

Aztán a 3. félévre felvettem magam is a ritmust is szépen belejöttem.


De érdemes olyan mérnök szakmára időt áldozni ami meg is becsült.

2021. júl. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!