Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakhoz jó ötlet Macbookot venni?

Figyelt kérdés

Olyan szempontból érdekelne, hogy lesz szükségem olyan szoftverre tanulmányaim során, amit nem tudok futtatni macOS-en?

Bootcamp nem lehetséges.



2021. júl. 24. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem
2021. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Egy évet jártam debrecenben proginfóra, Linuxot használtunk.


BME, nem proginfó, de programozás tárgy, ott a Visual Studiot használtuk.

2021. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi, túl hamar küldtem el a választ, úgy értettem, hogy rossz ötlet a MacBook. Miért?

Azért, mert rengeteg ilyan szoftvert kellhet használni, ami nem kompatibilis a Mac-kel, OS X-szel, ugyan nem írod, melyik szak, vagy melyik egyetem, de nálunk, mérnökinformatikus szakon azért volt pár ilyen tárgy. Pl. Áramkörök tervezéséhez használt szoftverek, vagy android app fejlesztés, stb., Szaktársam, akinek macje volt, 1 év után i

Ő is eladta, mert csak szenvedett vele.

2021. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Igaz nem én vagyok programozó hanem a párom, de neki macbookja volt, mert annó abba fektetett bele, mindennapi használatban azt találta kényelmesebbnek (pl jegyzetek elkezdése-folytatása telefonon-gépen)

Windowsos és egyéb más cuccokat is ugyanúgy lehet rajta futtatni, csak ismerni kell pár programot (pl bootcamp) Nem volt vele semmi problémája, minden ment ugyanúgy, annyi előnye volt még a dolognak, hogy van amit megtanult hogy hogyan néz ki más felületeken is. Így nem lufinál kellett dolgoznia egy csomót, relatíve kevesebb fizuért, hanem egy olyan helyre tudott kerülni, ahol jobban megbecsülik, nem adnak utolsó utáni pillanatban is munkát szombat-vasárnap… (Ezt a munkát meg kifejezetten azért kapta meg, mert több rendszeren tud mindent megoldani, amivel a többieket megelőzte)

Hozzátenném, hogy szabadidőben töltött több időt azzal, hogy minden úgy jelenjen meg ahogy kell és a lehető legjobb legyen.

Úgyhogy azt mondanám, hogy azt válaszd ami számodra szimpatikus és kényelmesebb

2021. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Egy új Macbook Air árából veszel egy kategóriákkal jobb laptopot, amire tudsz Linuxot telepíteni. De a Windowsnál mindenképp jobb választás.

Linux > MacOS > Windows

2021. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

A MacOS az utolsó, amit javasolnék embereknek. Az oktatóktól függ, de azzal van a legnagyobb szívás.


Ezekhez a képzésekhez elsősorban a windows a legjobb, mivel a legtöbb helyen is azt használjátok. Az oktatót meg nem fogja érdekelni, hogy tudod-e futtatni Mac-en.


Szóval egyetemi képzéshez windows-t ajánlok, utána linux-ot, mac-et meg semmiképp.

Ha meg dolgozni fogsz, akkor a linux lesz gyakoribb, illetve hasznosabb, utána windows, majd mac.


A MacOS nagyon előnytelen a legtöbb esetben. Nagyon ritkán éri meg azt használni.

2021. júl. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom.

A Linux a legjobb, de mivel nagyon sokaknak van Windows, ezért azzal nem jársz annyira rosszul. Max majd telepíteni kell később egy linuxot is.

2021. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Itthon nem éri meg a Mac progos egyetemre. Inkább vegyél olcsóbban egy sokkal erősebb nem Apple gépet. Pakolj rá egy Windowst, a Linux meg mehet VM-re (vagy fordítva).
2021. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!