Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME munka-és szervezetpszichol...

BME munka-és szervezetpszichológia mester mellé milyen közgazdasági diploma?

Figyelt kérdés

Most vettek fel a BME munka-és szervezetpszichológia mesterképzésére, azonban úgy érzem, hogy úgy tudom majd a legmegfelelőbben hasznosítani a munkaerőpiacon, ha csinálok egy közgazdasági képzést is.


A Corvinus képzéseivel szemezgetek, mert ugye az állami féléveim elfogyása miatt ott végezhetném ingyen, ha bekerülök a támogatottra. Milyen alap-vagy mesterdiploma lenne a legjobb szerintetek pszichológiával? A gazdálkodás-menedzsmenten és a vezetés és szervezésen gondolkodom főként.



2021. júl. 29. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A gazdmen az az alapképzés, a vezszerv az a (teljesen felesleges) mesterképzése ugyanannak.


Szerintem jó ötlet a gazdmen alapképzés, de még jobb ötlet inkább elmenni gyorsan gyakornoknak minél nevesebb multihoz, hogy legyen munkatapasztalatod. Gazdasági képzésre most már úgyis csak jövőre tudnál jelentkezni, ezen van még időd gondolkodni, viszont most kezdj el sürgősen gyakornoki helyekre pályázni.

2021. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) elkezdek mindenképp, a BME-nek tökjó gyakornoki helyei vannak úgyis. De ha felvennének vezetés-és szervezésre nem lenne az jobb ötlet, ha a gazdmennek a mestere úgyis? Mert értem, hogy gazdmeneseknek felesleges, de pszicho mester mellé lehet ez is tökjó lenne
2021. júl. 29. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy, pont fordítva. A vezszerven kb. olyasmiket tanulnál, mint amiket a munkapszicho mesterszakon magasabb színvonalon tanulsz. És az ilyen trükköket (ha egyáltalán sikerülne valahogy bejutnod) a munkaadók sem értékelik. Sokkal többet ér egy rendes BSc, mivel akkor megtanulod a szakmai alapokat, igazi* közgazdász leszel.


*félig igazi, mivel az "igazi" közgazdászokat a GPME és alk. közgáz szakokon képzik, de ez más téma.


Ha nem akarsz BSc-re járni, akkor egy másik megoldás a problémára a BME MBA képzés, ez többe kerül, de direkt erre van kitalálva (hogy nem gazdasági végzettségűek szerezhessenek menedzsment ismereteket).


Harmadik megoldás egy HR szakosító vagy mesterképzés, bár szerintem erre nincs igazából szükség egy munkapszicho mester után.


Szóval az én szavazatom vagy a gazdmen BSc-re, vagy a BME MBA-re megy.

2021. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! ☺️ Gondolkodom még a munka-és szervezet szakpszichológus képzésen is, ott már több a HR és szervezetfejlesztés rész, de ugye nem ad közgáz végzettséget. És fogalmam sincs melyiket értékelhetik jobban a cégek :D
2021. júl. 29. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!