Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gyógytornász szakra szeretn...

Ha gyógytornász szakra szeretnék a későbbiekben jelentkezni megéri elvégezni?

Figyelt kérdés

A fizioterápiás asszisztens szakképzést.


Vagy a későbbiekben ez nem lesz olyan plusz, mint egy gyógymasszőri végzettség?


Mert így szeretném:

Gyógymasszőr + fizioterápiás asszisztens + gyógytornász



2021. aug. 2. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem kell.

Gyógymasszőr csoporttársam van, még a masszázs tárgyat se fogadták el neki, de egyedül kb az az egy tárgy le is fedi azt, amit masszőrin oktattak. Bár ő ezt tudta, hogy ez nem lesz igazán plusz tudás, amit itt ne kapna meg, csak kihagyott évben is szeretett volna valamit csinálni, az újra érettségizés mellett.

Én azt mondanám, hogy felesleges lenne ezzel az asszisztenssel 2 évet (nem tudom pontosan mennyi lesz most ez a képzés) elszúrnod, hogyha mehetsz simán gyógytornásznak. Hidd el bsc után, úgy is “kell” csinálnod még rengeteg posztgraduális képzést, fogsz még azzal tanulni eleget. Minden neked szükséges tudást bőven megkapsz az egyetemen és főleg a klinikán. Helyette inkább diákmunkáznék, mert egy mckenzie vagy fasciamodellezés eléggé zsebbenyúlós.. (jelenleg én is ilyenekre gyűjtök, csak én most fejeztem be a másodévet)

2021. aug. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! 😊
2021. aug. 2. 21:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éri meg ez az okj-s szak. Nyilván egy bsc-s képzés többet is ér és nem hiszem, hogy bármi újat pont ott tanítanának, pont hogy a bsc-s gyógytornász szakon kapsz több tudást szerintem. Egy gyógymasszőr képzés pl. hasznos, mert láttam is olyan álláshirdetést, amin ez külön előny, hogy ismerj masszázstechnikákat, de ezekre vannak külön masszőr képzések.
2021. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!