Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász szak és a mérnöki...

Gyógytornász szak és a mérnöki szakok mennyire nehezek az általános orvosi szakhoz képest?

Figyelt kérdés
DE-ÁOK általános orvos szakon vagyok most és azon gondolkozom, hogy egy könnyebb szakot keresek, mivel ez nem biztos, hogy nekem való. Gyógytornászon gondolkoztam, illetve még felvetődött valamilyen mérnök szak (konkrétan a mechatronikai mérnök), de nem tudom, hogy ezek mennyivel könnyebbek. Orvosin eddig megvolt majdnem minden tárgyam, kivéve az anatómia I és anatómia II, illetve a biokémia II. A probléma az, hogy a vizsgák többsége 3. Lehet, hogy meg tudnám csinálni, de már így is csúsztam sokat és nem szeretnék mégtöbbet csúszni. Ha van egyéb tanácsotok, hogy melyik egészségügyi szak éri meg még, azokat is szívesen meghallgatom. (gyógyszerésznek nagyon sok a kémia, azt inkább nem szeretném)

2021. júl. 6. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mérnöki szakokon nagyon kemény matematika van, majd szaktól függően villamosságtan, mechanika, és egyéb szórakoztató dolgok. Szóval gondold meg, lehet hogy orvosi után ezek meglepően nehezek lesznek.
2021. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Orvosi is meg a mérnöki is nehéz. Én nem mondanám utóbbit sem egyszerűbbnek, ha téged a mechatronika érdekel. Viszont a gyógytornász egyertelműen könnyebb, mint az orvosi, ha neked megéri...Én végigtolnám, ha bukdácsolva is, de képes vagy rá.
2021. júl. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

A gyógytornász szakon is sok az anatómia, és nehéz is, én úgy hallottam.

Ha a legtöbb tárgyad megvan, én a helyedben nem hagynám ott az orvosit, de nyilván ez a saját döntésed.

Sok egészségügyi szakma van még, például a dietetikus, vagy éppen az orvosi diagnosztikai analitikus, egyik sem rossz.

2021. júl. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

ORVOSI vs. (gépész/villamos) MÉRNÖK

Pár éve végeztem az orvosin. Egyszerre voltam egyetemista egy jó barátommal, aki egy mérnöki szakon tanult, illetve van pár mérnök ismerősöm.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy más.

Az orvosi 6-7 éve lényegében arról szól, hogy felfoghatatlan mennyiségű adatot kell struktúráltan memorizálnod. Kevés olyan dolog van, aminél meg kell értened a folyamatokat. Az orvosihoz nem intelligencia kell, hanem szorgalom, hogy éveken keresztül magold az információkat.

Ezzel szemben a mérnökin inkább több olyan anyag van, amit meg kell értened, és relatív kevesebb adat magolás.

Tapasztalatom szerint az orvosi első 3 évében több időt töltenek az orvostanhallgatók tanulással, mint a mérnöki karon, de azért nem összehasonlíthatatlanul többet. Viszont ezt azért tudom nehezen belőni, mert a 4 orvositól eltérően, amik nem különböznek jelentősen, a mérnöki karok tananyagainak mennyisége (ahogy én láttam) nagyon különbözik egyetemenként (BME/OE/PE/SZE...).

Tehát: Nem lehet eldönteni, melyik a nehezebb. Kinek ez megy jobban, kinek az. Viszont az tény, hogy az orvosi hosszabb és a szakosodás csak utána kezdődik, ami újabb 5 év (ha szakosodni akarsz).


ORVOSI vs. GYÓGYTORNÁSZ

Tanultam együtt gyógytornászokkal az első pár évben. Nyilvánvalóan a középiskola után a legtöbb szak nehéz. Pár gyógytornász hallgató előszeretettel emlegeti, hogy ugyanazt, vagy majdnem ugyanazt az anatómiát tanulják, mint az orvosok, csak kevesebb idő alatt. Ez nyilválvalóan nem igaz, felesleges lenne erre pazarolni a tanulmányi idejüket. Jóval kevesebb az anyag, és főleg a mozgás szervrendszere van a fókuszban. Tapasztalatom szerint egyértelműen könnyebb a megtanulni a tananyagot azon a szakon, de ez nem azért van, mert egy "könnyű" szakról beszélünk, hanem mert teljesen más a két szak. Az orvosin szinte csak a tananyag van, amit meg kell tanulni, míg a gyógytornász szak egy gyakorlat-orientált képzés, aminek egy jelentős részében a leendő munkájukat mutatják be nekik, vagy azt gyakorolják. Pesti gyógytornász hallgató szerint ennél a szaknál van különbség nehézségben azok között a városok között, ahol orvosi kar mellett működik a gyógytornász képzés (SE,DE,SZTE,PTE) és ahol csak magában van (Zalaegeszeg, Szombathely...).

2021. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg orvosi diagnosztikai analitikus? Van több specializáció is
2021. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Én nem hagynám ott az orvosit a helyedben, összehasonlíthatatlanul több lehetőséged lesz ezzel a diplomával, mint bármilyen más eü képzéssel. Tudom, most nagyon nehéz, de tarts ki,szerintem megbánnád, ha otthagynád. A mérnöki szerinted könnyebb? A sok matekkal, fizikával? Hááát...én a két kezemet összetenném, ha már bent lehetnék az orvosin, és tanulhatnék.

Egy oda készülő lány

2021. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott az orvosit, igaz, hogy 6 évnyi szívás, de hidd el, ki fog fizetődni az a sok tanulás ;)

Meg nem te vagy az egyedüli, aki szenved, ismerőseimnek is elegük van már az egészből(az egyik mindennap sír, a másiknak a haja hullik, a harmadik energia italokon él stb), nyílván az ő fejükben is megfordult, hogy feladják, de nem teszik, hanem gőzerővel hajtanak.

Egyébként az első 2 év a legnehezebb, ha azt túléled, akkor megvagy, meg egyébként is a hármas jó jegynek számít orvosin.

Röviden: Ne add fel, hanem küzdj.

2021. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!