Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Népegészségügyi ellenőr...

Overdose0055 kérdése:

Népegészségügyi ellenőr diplomával hova tudok menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Népegészségügyi ellenőr szakos hallgató vagyok, érdekelne, milyen területeken tudok majd munkát vállalni.

2021. aug. 3. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem bárhova, ahol végeznek egészségügyi szűrővizsgálatokat. Én a helyedben első körben biztos ilyen helyeken, első körben a lakóhelyem szerinti rendelőintézetekben, kórházakban érdeklődnék. (Persze, csak akkor, ha magyar viszonyokban gondolkodsz.)


Mondjuk külföldön ezt a magyar végzettséget nem tudom, mennyire fogadják el hasonló helyeken. (Mert abban mondjuk viszont, hogy külföldön, pláne Nyugat-Európában szintén fontos a megelőzés, a prevenció, abban viszont biztos, holtbiztos vagyok. Csak az a kérdés, hogy kifejezetten ezt a konkrét, magyar végzettséget kint, az adott országban mennyire fogadják el.)

2021. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják, mert külön van a szak külföldieknek is Debrecenben.
2021. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is népegészségügyi ellenőrnek tanultam, igaz nekem még a záróvizsga hátra van. Hát nem tudom, én a biztonságért most végzem a radiográfiai asszisztensit is. Igazából a nell. olyan, hogy egyszer keresett egyszer nem. Inkább közigazgatás, népeü. osztályokon, de az kb. nyugdíjazáskor szabadul fel 1-1 hely sokszor. A szűrővizsgálatokkal meg az a baj, hogy inkább veszik fel a diplomás ápolókat v foglalkozás-egészségügyi szakápolókat. Nyílván lehet vele munkát kapni azért, de jobb ha van más is a tarsolyodban.
2021. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Jó, hogy anno nem erre a szakra mentem.
2021. aug. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!