Hogy van ez a osztatlan nyelvtanári képzés?

Figyelt kérdés
A gimnáziumi nyelvtanár elvileg 12 féléves, viszont a felvin 10 félévesként van meghirdetve, szóval azt kell bejelölni, ha gimnáziumban szeretnék tanítani idegen nyelvet?

2021. aug. 3. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt jelölöd be és a 3. évben döntöd el,hogy középiskolai tanár leszel. Ekkor 12 féléves lesz a képzés.
2021. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Illetve azt is lehet, hogy az egyik nyelvvel középiskolában, a másikkal általánosban akarsz tanítani, akkor 11 féléves a képzés.
2021. aug. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azt is olvastam, hogy nyelvből nincs is így külön általános iskolai, tehát az alapból 12 féléves, még pl. rajzból, pont fordítva, mindegy hol akarsz tanítani, az csak 10 félévés.
2021. aug. 3. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem érdemes két különböző szintet tanulni, az egyetemen sem engedték végül.
2021. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Nyelvből is van külön általános iskolai. Úgy van, ahogy az 1#-es írta.
2021. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval.

Én úgy tudom, hogy az olyan nyelveket, amiket általánosban is tanítanak általában (angol, német, nem tudom van-e más) lehet 10 félévessel csinálni és akkor általánosban taníthatod.

Viszont ha pl spanyoltanár akarsz lenni, akkor muszáj a 12 féléveset választani, mert az csak középsuliban van. Ugye ha egyik ilyen, másik olyan, akkor lehet gondolom a 11 félévest is választani. Ez azért van, mivel a tanárképzés közoktatási tanításra készít fel.

Ezek az infók az eddigi rendszerre vonatkoztak, most ez a legújabb tanárképzési reform nem tudom mit változtatott a nyelvtanár képzésen 😅

Remélem hasznos volt a válaszom valaki számára☺️

2021. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!