Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika szakon mennyire...

Informatika szakon mennyire kell a matek? (Építészmérnökin vagy pénzügy számvitelen több matek kell?)

Figyelt kérdés
4-es középszintű matekkal el lehet végezni?

2021. aug. 6. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Harmas(48%)kozepszintu matekkal mentem penzugy-szamvitelre. Jelenleg az 5. felevem fogom kezdeni osszel csuszas nelkul termeszetesen es meg 1,5 evem van az egyetembol. Mindig azt mondom,ha egy ismerosom egyetemre jon,hogy semmit,de tenyleg semmit nem hoztam magammal kozepsulibol. Csupan logika es szorgalom kellett minden nehezebb targyamhoz.Plusz dolgozom is mar a szakmamban.


A masik ketto szakrol nem tudok nyilatkozni..

2021. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem sétagalopp infó szakokon a matek, de nem is lehetetlen. Ha összeszeded magad és tanulsz, gyakorolsz rendszeresen, akkor meg tudod csinálni. De ha mindig is utáltad és sosem ment és sosem állt rá az agyad, akkor lehet belőle gond.

Nézd meg azon az egyetemen, amin gondolkodsz a mintatantervet, abban látod mennyi matekos tárgy van, sőt, utána is tudsz nézni, miket érint.


Összességében, ha szorgalmas vagy és meg akarod csinálni, akkor meg fogod tudni. 1 nappal a vizsga előtt elkezdeni a tanulást viszont biztos bukást fog jelenteni!

2021. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

A pénzügy-számvitel nem matekos szak. Van egy kis analízis-szerűség, meg egy kis statisztika, a középiskolában gyenge közepes matekosok is simán megcsinálják.


Az építészmérnöki és az informatika durván matekos szakok. El tudod végezni 4-es matekkal, de össze kell szedned magad. Szerencsére minden matek nulláról indul (csak baromi gyorsan haladnak és sok az anyag). Ha bizonytalan vagy, érdemes már az elején magántanárt fogadni és tartani a lépést.

2021. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Vodafonelive ***** válasza:
40%

Az epiteszmernoki es a matematika? Valoban sok nekik a matek, annyira, hogy a kepzes vegen nem igazan vannak ott a szamolasban, sajnos… ott leginkabb a s3gg es a reggelig tarto rajzolasi moral kell.

Ezzel szemben az informatika kepzesben van 7-8 matekos tantargy is, ami kb a matek legtobb agat lefedik. Keszulni kell, oktatovideokat nezni, elmenni a ZH elotti hallgatoi ZH felkeszitore es megoldhato asok minden.

2021. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Építészmérnöki annyira matekos, hogy pl a Debreceni Egyetemen nem is oktatnak matekot nekik. (Mert már mindenki annyira keni-vágja. 😜)


Informatika viszont tele van logikával, algoritmusokkal, analízissel, szóval van ott matek rendesen. Próbálj meg egy emelt matekra felkészülni, ha nem megy, engedd el az infót, szerintem. (Nem kötelező az emelt, de egyetem azért annál keményebb lesz, beugrónak megteszi.)

2021. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vodafonelive ***** válasza:
Utolsó, ez komoly? Én azt hallottam még 2018-ban amikor a mesterképzésem csináltam a SZIE-n, hogy az Ybl-n is kiveszik az építészmérnökiből a matekot. Durva. :D
2021. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem kell matek. Ez egy teljesen felesleges tantárgy !
2021. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!