Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomáért éri meg...

Milyen diplomáért éri meg költségekbe/hitelbe verni magunkat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 8. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Kb bármelyikért amelyik vonz.

Kocsit okosabban: és biztosan találsz vele munkát és TE megtudsz élni belőle. Ne mindenkinek ugyanaz klappol.


De pl az orvosi vagy mérnöki, informatikai szakok mind jól keresnek ha ügyes vagy.


Amúgy mindenben lehet ügyesnek lenni.

2021. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
orvos (ez majd maganpraxisban lesz jovedelmezo, mikor 20e ftot elkersz egy 2 perces vizsgalatert), mérnök, informatikus.
2021. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon elég sokért, mivel itt a végzettség számít, nem a tudás. Ha csak az utóbbi számítana, akkor talán egyedül az orvosi. Minden más tanulható autodidakta módon.
2021. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

IT. Itt van 5 éves távlatban a legjobb esélyed keresni is vele.


A többi nem térül meg. Az orvos is, mire komolyan jövedelmező lesz, a gyerekeid már rég felnőttek. Aztán tanultál 10+ évet és napi 12 óráztál.

2021. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 8. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én közgázra vettem fel Diákhitelt, és a feleségem is. Totál megérte, röhögve vissza tudjuk fizetni, míg az elvégzett szak nélkül vélhetően lényegesen alacsonyabb lenne a jövedelmünk.
2021. aug. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy írták, vannak ilyen szakok. Én viszont azt mondanám, hogy egyedül talán az orvosi mellett éri meg, mert a többi mellett lehet dolgozni. Sőt, sok helyen már duális képzés is van, ami akkor éri meg igazán, ha nincs az embernek semmi tartaléka és hónapról hónapra él. Duális képzés alatt általában 1 munkanap van egy héten, tehát összesen egy hónapban 32 órát kell dolgozni. Ezért viszont a mindenkori minimálbért megfizetik. (Törvényileg lehet hogy kevesebb, úgy rémlik, hogy annak csak a 80%-a kötelezően adandó, de sok helyen megadják az egész minimálbért.) Annyiból meg ha nincs albérlet, akkor simán meg lehet élni. Kollégium minden egyetemen rendelkezésre áll, legrosszabb esetben is tanulmányi átlaghoz kötik, szóval be lehet jutni ha akar az ember. Én duálisos voltam, szerintem megérte. Legalábbis évközben biztos. Csak ugye nyáron is a minimálbérért kell dolgozni, teljese munkaidőben, ami már annyira nem jó. Ha nem is duálisos az ember, akkor is lehet dolgozni mondjuk Melódiákon keresztül sok szak mellett. Én villamosmérnök vagyok, a szaktársaim harmada járt dolgozni mellette, mert simán meg lehetett tenni, jutott idő az egyetem mellett még munkára is. Szóval az ilyen képzéseknél azért mondom, hogy nem éri meg diákhitelt felvenni, mert közben is lehet annyit dolgozni, hogy meg lehessen belőle élni.
2021. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a mérnöki szakma ilyen általánosságban kezelve nem feltétlenül
2021. aug. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kerül bele a megéri kategóriába. Pár mérnök szakma van ami tényleg jól fizet a többi erősen kérdéses.
2021. aug. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!