Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha autóval utaztok valahova,...

Ha autóval utaztok valahova, a sógorotoktól/sógornőtöktől és a házastársától kérnétek, hogy szálljanak be az utazási költségekbe (ha maguktól nem ajánlják fel)?

Figyelt kérdés
Én pl. a feleségemtől, szüleimtől, testvéremtől nem kérném, még akár anyósomtól, apósomtól sem. Sógoromékkal múltkor mentünk autóval valahova, de nem ajánlották fel, hogy beszállnak a költségekbe, én meg nem szóltam nekik. Szerintetek tőlük udvariatlanság lett volna kérni, ha már maguktól nem szóltak? Vagy nálatok milyen rokonsági fokig fér bele az ingyen fuvar? Előre tervezett program volt, nem úgy alakult, hogy "ha már mi is épp arra tartunk, gyertek velünk".

2021. jún. 11. 11:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Nagynénémnek van kocsija, ő szokott bennünket elvinni, ha mennénk valahova. Nekem evidens, hogy én fizetem az utra a benzin költséget, hiszen én akarok valahova eljutni. Tehát mondjuk el kell jutnom a magyar nagykövetségre, akkor benzinpenz evidens. Ha kitalálom, hogy menjünk állatkertbe, akkor benzinpenz, plusz az ő belépője is az enyém. Ha ő talalja ki, hogy menjunk valahova, akkor ő all mindent. Ha együtt hívtak meg bennünket valahova, akkor felezünk.
2021. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy helyre megyunk valahova - varoson belul, akkor nem. Ha pl az orszag masik vegebe, akkor elkernem a benzin aranak egy reszet. Ez mondjuk attol is fugg, hogy az adott szemelyekkel milyen a viszonyom. Ha segitokeszek stb, akkor nem kernem, ha viszont ilyen egy evben egyszer osszafutunk, akkor bizony szalljanak be a koltsegekbe!
2021. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
A "házastársamtól" részt én nem tudom értelmezni, mert mi közös kasszán vagyunk. De tudok olyan párról, ahol külön kassza van, és ők a nyaralás költségeit elszámolják egymással. Mindent: benzinköltség, szállásköltség, kaja, belépők, egyéb programok. Nekem ez teljesen idegen. Mi a férjemmel egy számlán vagyunk, onnan megy minden. Amikor anyósékkal/szülőkkel nyaralunk, nem fillérezgetünk, de teljesen természetesen hol ők hívnak meg minket vmirey hol mi őket. Ahogy épp a helyzet hozza. Sogórékkal nyaralni nem szoktunk közösen, de ha eljön velünk vhova autóval, nem kérünk tőle pénzt. Ő se tőlünk, ha fordítva alakul a helyzet.
2021. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérném el, se sógortól se idegentől 1x alkalommal (hacsak nincs hitel vagy más anyagi teher ami miatt minden fillér számít).
2021. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Önmagában engem alapból feldühít ha valaki meg sem kérdezi. Nekem ez ilyen lenézésnek tűnik hogy “na majd ez barom elvisz, és így legalább nem kerül pénzbe”. Ha engem vinne valaki én biztos megkérdezném hogy mivel tartozom, ha rokon ha nem, mert így akkor a másikban sem keltek rossz érzést ha esetleg szerette volna ha beszállok a költségekbe. Ne érezze már más kényelmetlenül miattam, akkor meg pláne ne ha ő tett nekem szívességet. Aztán max azt mondja nem kell, vagy hogy adják neki 5 ezret azt jól van. Nem is értem az embereket amúgy…
2021. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Attól is függ, mennyire rendszeres. Ha mindenhova fuvarozni kell őket, szóvá tenném. Évi pár alkalomért nem.
2021. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem kérnék pénzt.

Ha felajánlja, csak akkor fogadnám el, ha rendszeressé válnak az ilyenek.

Ha először fordult elő, és rögtön ezen járt az agyad, hogy szólnod kellett volna, akkor elég sóher vagy.

2021. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%
Mi nem kérünk senkitől és tőlünk sem kérnek. Szívesen tesszük mi is és a család többi tagja is. De ehhez nyilván hozzájön az, hogy mi nagyon jó viszonyban egymással és kölcsönösen segítünk egymásnak. Lehet, ha nem így lenne akkor más lenne a felállás
2021. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez az ismert anyagi helyzettől nagyban függ. Ahol úgy àllnak anyagilag a csalàdok, ott ilyen fel se merül. De ha tudom, hogy nekik is szűkre szabott a kassza, nyilvàn megkérdezem mit fizetek. Mi évekig jàrtunk nagybàtyàmékkal messzire kiràndulni. Céges autója volt, magàncélra is hasznàlhatta, tankolhatott dögivel céges szàmlàn. Nyilvàn ìgy fel se merült hogy bàrmit fizetnünk kéne.
2021. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%

A nyitókérdést újraolvasva feltűnt még valami.

A kérdező a testvérétől nem kérné el, de a sógorától (felesége testvérétől) meg elkérné a pénzt. Ez így pláne nagyon gáz. Mit szólna hozzá, ha a felesége meg azon akadna fönn, hogy az ő testvére (a felesége sógora) miért nem ad bele a költségekbe???

Egy házasságban a legótvarabb dolog különbséget tenni, hogy "neki lehet, mert az én testvérem, de amannak meg nem, mert ő a sógorom - vagyis a házastársam testvére". Egyenlő mércével kéne mérned a magad rokonát, kérdező, és a feleséged ugyanolyan fokú rokonát.

2021. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!