Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 50 évesen le akarok diploma...

Ha 50 évesen le akarok diplomazni, van esélyem, hogy kaphatók anyagi támogatást a megélhetésre az egyetemi évek alatt?

Figyelt kérdés
2021. aug. 9. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Tanulmányi ösztöndíj, szociális, kiválósági stb. De ezekből nem lehet megélni és 50 évesen már nem is életszerű a felvetés.
2021. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Van tanulmányi ösztöndíj, az akkor jár, ha kiemelkedő átlagod van. Egyetemfüggő, de nem olyan hatalmas összeg.

Van szociális támogatás is, azt igényelni kell, és meghatározott esetekben kapsz pontot. Ha messze laksz az egyetemtől, és van gyereked, és alacsony a jövedelmed, akkor van rá esély, de ez sem nagy összeg. Vannak még alapítványok, akiknél kopogtathatsz támogatásért, meg lehet más kedvezményt is kaphatsz esetileg az egyetemtől.

2021. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Meg ha esetleg cigány vagy vagy annak vallod magad akkor még több támogatást is kaphatsz. Van közte olyan is, amit esetleg nyáron is kapsz. Valamint esetleg diákmunkák.
2021. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ösztöndíjak,de ezek csak kb. zsebpénznek elegendőek.


Mindenképp dolgozni is kell egyetem mellett.

Egyébként ha van is megtakarításod,jövedelmed,abból is használhastz fel valamennyi Ft-t.

2021. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

dehogy... nálad fiatalabbakat sem nagyon támogat senki, pláne levelezőn, estin


50 éves korodra már csak van vmi egzisztenciád, sztem a fiatalok kapják a támogatást

2021. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Vagy megtakarításból, vagy netán ha 1 évre kimész külföldre melózni szállással ès kuporgatsz akkor abból , vagy munka melletti levelező képzéssel, vagy netán diák hitellel ha az nincs korhoz kötve csak jogviszony hoz , de valamiből fizetni kell a költségek jó részét. De sztem jól érzed, hogy megéri. Figyelj még ha 55 évre is végzed el akkor is alsó hangon van még 10 év melód, hanem 15, és akkor a legrosszabbat nem is néztük ha netán a nyugdíj kasszák faragnak lefelé mert nincs miből ennyit fizetni. ( De ne legyen így meg talán sztem nem is lesz). De a nyugdíj korhatár sok helyen már most simán 70 fele jár.
2021. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt : nyugdíj előtti tíz évüket egyébként nem tudom, hogy hogyan fogjak azok kibírni aki fizikai munkát űznek. 65-68 évesen.
2021. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem minden diplomát érdemes megszerezni 50 évesen. pl. orvos, jogász és még hasonló pályák felejtősek.
2021. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Bocs, hogy ezt mondom, de 50 évesen én már nem mennék egyetemre, azzal gazdálkodnék amit addig sikerült össze hoznom, főleg így hogy valami juttatást vársz.
2021. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Semmi gond a kulturált véleményt akkor is szívesen veszem ha esetleg nem tetszetős vélemény. Ráadásul itt most mindenki kulturált volt.
2021. aug. 9. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!