Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több diploma, finanszírozás?...

Több diploma, finanszírozás? részletek lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista vagyok, de már most tudom, hogy szeretnék még legalább 1 diplomát, de ha a körülmények engedik, akkor 2-t. Mármint 3 különböző szakot szeretnék elvégezni. A kettő amit biztos szeretnék, az a dietetikus, és a pszichológus, valamint a biológust is szeretném, de elsősorban az a kettő amit először említettem. Kiszámoltam, hogy ha elfogynak a féléveim, akkor utána elég busás összeget kel fizetnem hogy befejezzem a tanulmányaimat. Viszont van egy pár ember azért, akinek több diplomája van, érdekelne, hogy ennyi pénzük volt vajon kifizetni, vagy esetleg ösztöndíj segítségével sikerült? de több helyen hallottam hogy az ösztöndíj által kapott összegek általában nagyon csekélyek, nem lehet belőle fedezni a féléveket. Erről ti mit tudtok? előre is köszi!



2021. aug. 9. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Munka mellett, levelezőn... De nem sok értelme van letenni 3 alapdiplomát. Inkább válassz ki egy szakot, amiben dolgozni is fogsz és vidd el mester szintig. A három alapdiplomával nem fogsz többet keresni, viszont önmagában egy mesterszint magasabb fizetésre jogosít.
2021. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én diák hitelből finanszíroztam.

Sajnos más lehetőségem nem volt.

2021. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és úgy számold, hogy ha vannak közös tárgyak, akkor azoknak egy részét biztosan sikerül elismertetni, tehát lehet, hogy néhány félévvel kevesebb idő alatt is sikerül letenni a további diplomákat.
2021. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Én egyiket sem végezném el, de a biológust meg pláne nem.
2021. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Őszintén, rosszindulat nélkül: a biológia minek a végére? (mint biológus kérdezem)

Dietetikán és pszichológián is van biosz azért (pl élettan gyakorlaton előttünk mindig a pszichológus hallgatók voltak).

A tantárgy elfogadtatás létezik, csak nem szeretik - nálunk anno külön kellett könyörögni a tárgyat tartó tanárnak, hogy légyszi, fogadd el, írd alá a papírt.

Egyébként levelezőn és diákhitellel szokták megcsinálni még így is. Az ösztöndíj egy (rossz) vicc, nappalin 16 tárgyamból 14 lett 5-ös, a maradék 4-es (bioszon), benne voltam a top 5 tanulóban. Tudod mennyi járt érte? Havi 42 ezer :D

2021. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Vagy saját zsebből kifizetik az önköltséges féléveket (pl. dolgoztak előtte és összegyűjtötték, vagy dolgoznak közben is, vagy szülő vagy nagyszülő vagy valaki anyagilag támogatja), vagy diákhitelt vesznek fel (ennek ugye van egy olyan formája, ami kimondottan tandíjra fordítható) vagy esetleg olyan fordulhat még elő, hogy a munkáltató fizeti tanulmányi szerződést kötve (de ez elég ritka és inkább ugye csak kapcsoló területen vállalják, amit később tudsz hasznosítani). Valamint esetleg még külföldi lehetőségeket lehet megragadni pl. néhány országban nincsen tandíj vagy kedvezményesebb vagy akadnak a teljes képzésre kiterjedő ösztöndíjak, de nyilván ezeknek is megvannak a maguk feltételeik. Az itthoni klasszik értelembe vett ösztöndíj viszont nem erre van, tehát itthon az maximum csak némi jutalom vagy kiegészítés, amit havonta fizetnek ki a szorgalmi időszakban tanulmányi vagy szociális alapon (meg persze lehetnek ilyenek is, hogy pl. rendkívüli szociális ösztöndíj, lakhatási támogatás stb., ez változó) és az összege is elég kicsi általában (én 5 egész feletti KKI-ra kaptam 22ezer forintot, ez volt a legmagasabb :D).
2021. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MLGuy ***** válasza:
82%
Volt, amelyiket diákhitelből, volt amelyiket 100%-ban a munkahely fizette, volt amit csak simán kifizettem a jövedelmemből.
2021. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy alapképzés államilag támogatott volt. Most lesz még ez a félévem (párhuzamos képzésen vagyok) ami szintén állami.

Jövőre az egyikből lesz még 1 év amit valószínűleg a munkahelyem áll majd, a másikból pedig marad 3 év amit munka mellett levelezőn fizetnék. Így tervezem, remélem sikerül.


Egyébként az első alapképzésemet is munka mellett végeztem, levelezőn így nem függtem a szüleimtől.

2021. aug. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!