Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen hogy nézik a finansz...

Egyetemen hogy nézik a finanszírozott féléveket?

Figyelt kérdés

Onnantól nézik, ahogy te bekerülsz, vagy életkortól számítják?

Pl.: én 2019-ben érettségiztem, de szeretnék egyetemre menni, így onnantól nézik, amikor elkezdtem az egyetemet?

Illetve hány finanszírozott félév adott?



2021. jún. 24. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

12 államis féléved van, onnan “számolják” ahonnan kezdve van aktív államis féléved.

Ha pl most mész egyetemre és tanulsz 1 évet (2 aktív félév) utána eltörik a lábad és kihagysz egy félévet (1 passzív félév) akkor összességében csak 2 féléved ment le a 12ből.

Arra figyelj még, hogyha pl 8 féléves a képzés, akkor hiába van 12 féléved, az adott szakon max 1 évet csúszhatsz (amivel 10 félévre nyúlik az oktatás) mert többet nem áll az állam, hiába lenne még ott az a +2.

2021. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh értem. Köszönöm a választ. Állatorvosi lenne a cél, az 11 féléves, de +2 év még a szakosodás. Szóval akkor azt a 3 félévet "jó" lesz hitelből kifizeti. :/
2021. jún. 24. 09:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De osztatlannál 14 félév van (orvosisoknak is 14-et áll az állam).
2021. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

12 félév az általános orvosi, szakosodás attól is függ, hogy hova mész (lehet az még +5-6év is) de attól is függ, hogy bekerülsz-e oda ahova szeretnél. De ahogy előttem is írták, ott is van lehetőséged még csúszni, anélkül, hogy önköltségesre kerülnél.

Sokan eleve úgy jönnek áokra, hogy sebészek lesznek, így értelemszerűen ott nagyobb a verseny, mint egy “kevésbé népszerű” iránynál.

2021. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jún. 25. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!