Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségire épülő nappali...

Érettségire épülő nappali szakképzés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, de nem akartam továbbtanulni egyetemen, helyette beiratkoztam egy 2 éves, nappali képzésű szakmára(szakács). Ezek a képzések hogyan zajlanak? Ugyanúgy reggel 8kor indulnak az órák és kb. mikor lehet hazamenni? Mindennap kell menni? stb. Ha valaki járt ilyenre, letudná írni hogyan zajlik egy ilyen képzés?

2021. aug. 11. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a képzés szervezője hogyan szervezi, ezért náluk érdemes érdeklődni. (Mellesleg hogyhogy már be is iratkoztál rá, ha még azt se tudod, gyakorlatilag mit fog jelenteni ez az időbeosztásodat, az esetleges mellette való munkavállalásodat illetően?...)
2021. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha nappali szakképzés, akkor 99% hogy minden nap menni kell. A levelező/esti az, aminél csak bizonyos napokon pár órát (vagy mondjuk szombaton 1 egész napot). Valószínűleg a napi óraszánok hasonlóak lesznek, mint egy középiskolában. Ezek között viszont biztos hogy sok gyakorlat lesz. Régen általában a szakmáknál úgy volt, hogy 1 hét elmélet, 1 hét gyakorlat. Viszont egy szakács képzésnél el tudom képzelni, hogy több gyakorlat lesz, ez nem annyira elmélet orientált szakma. Ha egy helyen lesz az elmélet és a gyakorlat, akkor viszont akár egyszerre is mehet a kettő, nem kell szétszeparálni év közben.
2021. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy mint az érettségis osztály. Reggeltől délutáni folyamatosan órák vannak, csak mondjuk vannak gyakorlatorientált órák, vagy később olyan napok mikor kint vagy gyakorlaton egy cégnél, de ez szakmafüggő.
2021. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján neked egy esti kézenfekvőbb lenne.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy nincs kedved suliban ülni már. Szerintem jobban járnál. Mellette pénzt ia kereshetsz.

2021. aug. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!