Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megszűnt OKJ-s képzések...

Megszűnt OKJ-s képzések helyet, hogy tudja tovább vagy át képezni magát az ember?

Figyelt kérdés

Olyan ember aki az előző szakmáját nem tudja ellátni vagy szakma hiánya vagy csak érettségije van, az hogy tudja magát képezni, bizonyos szakmákra? Valami megoldásnak lennie kell, mert hiába mondják azt hogy az okj megszűnik és iskola rendszerű lesz, de ez hülyeség. Meg hát, jó lenne végre tudni ezekről valamit hogy akkor hogy is lesz.


Tehát, ki mit tud e felől? Mivel én is tervezem magam tovább képezni, de sajna már nem indul okj abból, viszont semmit nem mondanak mikor mi lesz akkor belőle.



2021. aug. 12. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Az okj marad csak átalakul. Nem minden szakmát lehet így megszerezni ,nagyon lecsökkent a képzési jegyzék.
2021. aug. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon nagy tévedések vannak az itt lévő emberek fejében. Mindenkp csak a cikkek címét olvasta el annak idején. De leírom ezredjére is:

Az OKJ nem szűnt meg! Csak átalakult! Ami azt jelenti, hogy ugyanúgy lehet minden tanulni akár gyors, akár két éves esti/nappali képzésen is, csak változott pár dolog: A legtöbb gyorsképzésen innentől nem jár kék, kemény fedeles bizonyítvány, csak egy papír cetli(tanúsítvány névre keresztelve), hogy hurrá, elvégezted az adott szakmát, ez elég nagy baj. Ha két évesen teljesíted a szakmát, akkor jár rendes bizonyítvány, azonban két évesre csak életedben összesen kétszer mehetsz ingyen, ha utána is két éves képzést akarsz, akkor muszáj vagy fizetősre menni, kivéve, ha ráépülésről van szó, tehát például én burkolóként végeztem, nekem 1,5 éves ágazati ráépülésem a kőműves szakma, nekem ez így nem lenne fizetős.

Vannak szakmák azonban, amit nem lehet két évesen tanulni, azokra innentől csak tanúsítvány kapható, és csak gyorsképzés keretein belül lehet tanulni, mint eddig, pl.: személy és vagyonőr. Személy-é s vagyonőr szakmából egyébként sem volt soha az életben két éves képzés, két lehetőség volt megszerezni: Általános iskola után az ember elve rendőr technikumba ment, és négy év után megkapta ezt a szakmát az érettségi mellé, vagy 3-5 hónapos képzésen letette.

Munkaügyis képzések is maradtak, vannak léteznek, nálunk is indítanak különféle képzéseket, de tanúsítványt kapsz a végén, nem bizonyítványt.

Az EFEB, Kapos felnőttképzési cégek is maradtak, ugyanígy mehetsz fizetős gyorsképzésre, mint eddig csak ott sem fogsz már bizonyítványt kapni, csak tanúsítványt. A kormány hol hagyná azt, hogy megszűnjön az OKJ? Nem fogja hagyni soha, mert ez nekik rohadt jó pénz, egy autószerelő képzés 600 ezer forint, és állandó a túljelentkezés, számoljuk ki akkor, hogy csak egy gyorsképzésből mennyi nyer az kormány, csak ezen a szakon, és még emellett van rengeteg képzés, rengeteg település ahol indulnak szakmák, stb. Nyilván nyernek ezzel az intézetek is, de azért a kormány is gazdagszik rajta eleget. Ne terjesszünk baromságokat, hogy innentől nem lehet tanulni semmit.

Még egyébként van egy másik nagyon fontos dolog, ami megváltozott: Innentől, ha valaki szakmunkásba megy általános iskola után, akkor egy évet zajlik az iskolában az oktatás(elmélet, gyakorlat), utána az elmélet, és gyakorlat is külsős cégnél van, és ha szerencséje van a tanulónak, akkor szakmabeli dolgokat is csináltatnak vele, hát ha meg nem...Akkor beviszik egy gyárba a kőműves tanoncot, és pucolja a wc-t, és kiballag nulla tudással. Ezért a gyakorlatért hiányszakma esetén pénz is jár a diáknak(de nem sok). És a szakmai tanárok innentől nem tanárok, hanem oktatók, ezt a besorolást kapták meg január egytől.

Talán egyébként még felnőttképzés keretein belül, két évesen is kötelező a külsős cégnél való részvétel, de ebben nem vagyok biztos, szeptemberben kezdem a negyedik szakmámat, majd akkor biztosabbat fogok tudni írni.

2021. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves #2

Számít az új rendszerben az, hogy előtte már az ingyenes kettő állami okj-t elvégeztem?


Ugyanúgy jár a 2 új szakmajegyzékes képzés?


Erről nem ír senki, nem tud senki semmit


Ha van információd róla, kérlek írd meg!

Előre is köszönöm

2021. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi és az új rendszerben értendő a kettő, összesen!
2021. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Kettes vagyok.

Hármas, ha a régi rendszerben szereztél ingyen két okj-t, akkor az új rendszerben már nincs lehetőséged új szakma megszerzésére ingyenesen. Mint írtam mehetsz két évesre, de olyan iskolát kell akkor keresned, ahol fizetős az adott képzés. Például a DSZC tavaly indított két éves fizetősön ács képzést. De egyébként ez igen ritka. Más esetben marad a gyorsított képzés, ami szintén fizetős, vagy munkaügyis, és erre már csak tanúsítvàny fog járni.

2021. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!