Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne akkor, ha minden...

Mi történne akkor, ha minden ember által valaha alkotott tárgy, építmény, anyag, kivétel nélkül megszűnne egyik pillantról a másikra és csak az abszolút nettó ember maradna, ruhák, épületek, tárgyak minden nélkül? Csak a tudásunk maradna meg.

Figyelt kérdés

Az én tippeim:


Ami azonnal megtörténne:


Azok az emberek, akik emeletes házakban laknak, az alsó emeleteken lévők csontjai eltörnek a földet éréskor, talán a 3.-4. emelet után lévők már mind szörnyet halnak. Az alsókra jó eséllyel rá is zuhanhat a többi lakó, így valószínű ők is meghalnak. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy ha a viszonylag "puha" embertömegre is esnek a felsők, akkor túléljék, mert ők meg nagyon nagyot zuhannak mégis. Szóval arra gondolok, hogy az emeletes házakban élők nagy része meghal, szerencsésebb esetben valaki legalul lakik és pont olyan helyen van, ahol nem esik senki sem a fejére.


Az autóban ülők, akik gyorsan mentek, azok szépen felradírozzák a bőrükkel a földet (direkt nem aszfaltot mondok, mert az sem lenne már). Ha megállítja őket egy fa, akkor jó eséllyel meghalnak, ha nem állítja meg őket, akkor súlyos törések, zúzódások, horzsolások érik. 40-50 km/h alatt talán még túlélhetnék az emberek, abból indulok ki, hogy ennyivel esnek el az emberek biciklivel is bukósisak nélkül és ezt még túl szokták élni, bár komolyan lesérülnek azért. 60 km/h fölött nekem már neccesnek tűnik, de talán ti jobban tudjátok.


Szerintem arra kevés esély van, hogy a repülőgépeken ülő utasok bárkit is eltaláljanak, de ha meg is történik, akkor sem sokan halnának meg az utasokon kívül, az utasok, hacsak nem pont fel és leszállóban van a gép, jó eséllyel mind meghalnának (azthiszem 180 km/h-val száll fel egy gép, de nem értek hozzá, mindenesetre azt majdnem biztosra vehetjük, hogy ha valaki 180 km/h-val a földnek csapódik, még ha horizontálisan is, az halálos sérüléseket szenved, még egy motoros sem ússzhatja meg komoly sérülések nélkül, pedig azokon van bukósisak, meg komoly védőfelszerelés is)


Azok, akik túl is élik, mert földfelszín közelében vannak és nem mentek semmilyen közlekedési eszközzel sem gyorsan, sem magasan, azok a 0-5 celsius fokos külső hőmérsékletben ruha nélkül rövid időn belül halálra fagyhatnak, hacsak nem találnak valamit, amivel leszigetelhetik egymást.. de mégis mit, hogyan, és ha össze is jön, akkor is már jó eséllyel nagyon áthűl, igaz?


Ezért én arra gondolok, hogy azokban az országokban, ahol 10 celsius fok alatt van a hőmérséklet, ott az emberek nagyrésze kihűl és végül hipotermiában meghal. Szibériában (-44C) pl szerintem nagyon hamar halálra fagyna mindenki, ott senki nem élné túl. (Az alkohol sem "fűthetné" őket, hiszen az sem lenne, remember? :P)


Ahol 15C-20C fölött van a hőmérséklet, ott a hőmérséklet miatt senki nem fagyna meg, viszont ha pont nem tavak közelében laknak, akkor jó eséllyel szomjan halnak úgy 4 napon belül, ha nem találnak egyéb vízforrást.


Étel nélkül elvileg a legtöbb ember hetekig biztosan, de nem kevesen akár hónapokig is kibírhatják, (bár ez sokmindentől függ, egyénenként nagyon eltérne). Étel szerzése megoldható lenne napokon belül is csapdázással meg gyűjtögetéssel szinte a világon bárhol, így emiatt én annyira nem félteném az embereket. Sokkal inkább a hőmérséklet, abból is a hideg, és a vízhiánytól. Bár a nagyon meleg országokban (30 c fölött) a vízhiány sokkal sürgetőbb probléma lenne, mint a hidegebb országokban.


Én arra tippelek, hogy a legtöbb túlélő azokon a helyeken lenne, ahol 18-28 celsius fok között van a hőmérséklet és vannak tiszta vizű tavak, illetve sok sok emberekre nem veszélyes vadon élő állat (mint pl kacsa, nyúl, őzek, édesvizi halak, stb..)


Extra kérdés: Mikorra juthatnánk vissza oda, hogy a túlélőknek legyen újra házuk, mobiltelefonjuk, számítógépük, autójuk, stb?



2021. febr. 21. 13:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
De ráérsz öcsém. Nemhogy elmennél írónak.:) Amúgy pattintott kőkorszak lenne. Kicsit kevesebb idő kéne a mostani technológiai civilizációhoz, de nem sokkal. Amúgy meg nem sok ember maradna életben. Az ősemberek, ókoriak szervezete ahhoz a világhoz alkalmazkodott. Ha mi visszaesnénk abba a korba, akkor csak a makk egészségesek élnék túl az első heteket. És közülük se mindenki.
2021. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%

Miféle tudásról beszélsz?

Az Excel tábla készítés, a kávéfőzés vagy a lógás tudása?

Ilyesmikre gondolsz?

Alig maradna pár millió ember életben: pont annyi, amennyi gyűjtögetésből élni tudna.

Jó esetben aztán feltalálnánk a középkort, amikor már földművelés is volt.

2021. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. lezuhannék a harmadikról, és meghalnék, mert eltűnne alólam a ház.
2021. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Miféle tudásról beszélsz?"


Nyilván nem a mai, kényelmesen civilizált élethez szükséges tudásra gondoltam , mint pl az Excel tábla készítés, vagy, hogy még emlékszünk középiskolából és meg tudnánk oldani egy algebrai egyenletet.


Pl a tüzet kapásból nem kellene újra felfedezni, mert tudnánk, hogy van és mi kell hozzá, max nem lenne könnyű csinálni, főleg ebben a hideg időben. Beszédet, írást sem kellene újra feltalálni, mert azt is azonnal tudnánk, emellett csomó dolgot tudunk (ha nem is mondjuk én meg te) hanem maga az emberiség, ami nyilván összeadódik. Pl nem mi fogjuk jó eséllyel megoldani, hogy újra legyenek fém szerszámaink, hanem azok, akik vasérc bányában dolgoznak.. vagy tudnak ilyenről és odatalálnak és azok eljuttatják olyan emberekhez is, akik nem értenek hozzá, cserébe kap mást.


Egyszer már megcsináltuk, másodjára nyilván sokkal könnyebb lenne. Pl nem kellene hozzá több tízezer év, mert már tudunk mindent, amit az emberek előttünk valaha tudtak. Egyénenként is nagyon sokat tudunk, pl azt is, hogy a Föld nem lapos és nem mikörülöttünk kering minden, hanem mi keringünk a Nap körül (bár tény, hogy ezt páran a mai napig megkérdőjelezik, de őket hagyjuk is)..


Nagyon érdekelne, hogy mikor lehetne így először olyan számítógép, amiről írok.. vagy érintőkijelzős mobiltelefon úgy, hogy van internet is.. áram is, ami megtermeli azokhoz a gépekhez az áramot, amivel előállítják ezeket, stb stb..


Szóval ja, a tudás az kollektívan megvan, attól még, hogy te, vagy én nem tudnánk egy NYÁK-ot megtertervezni egy számítógéphez, de ha tegyük fel van a világon mondjuk 15000 ilyen ember (lehet bődületesen keveset is mondtam) csak maradna 150 olyan ember is, akinek a fejében ott van, hogy az alapoktól hogyan legyen mobiltelefon, számítógép.

2021. febr. 21. 15:19
 5/30 anonim ***** válasza:
0%

Tévedsz.

Az emberek többsége meghalna - aki pedig maradna, az nem azzal foglalkozna, hogy a régi tudást elmentse, hanem élni akarna.

A gyerekeket pedig már NEM tanítanák a régi tudásra, ami így 1 generáció alatt 99%-ban eltűnne.

Csak mondák maradnának az aranykorról.

Arról már nem is beszélve, hogy valószínűleg heves tudománygyűlölet lenne: hiszen az tette tönkre a világot! Nem?

De akkor is!


Végül: még a legjobb esetben is csak a középkorig lehetne eljutni: hiszen nincsen se nyersanyag, se energiaforrás!

Fa lenne és víz. Se szén, se olaj, se semmi más!

SOHA TÖBBÉ nem lenne ipari forradalom, itt ragadnánk ezen a bolygón, és kész.

2021. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
56%

5-ös, ennél nagyobb baromságot nem is írhattál volna :D Ha rajtad múlna, akkor nyilván az őskornál maradna az emberiség...


"Az emberek többsége meghalna - aki pedig maradna, az nem azzal foglalkozna, hogy a régi tudást elmentse, hanem élni akarna." Az emberek jó része meghalna, ez igaz, de senki nem akarna az őskorban élni, ha már egyszer túlélt.. előbb utóbb mindenképp beindulna a fejlődés, ha tetszik, ha nem.


"A gyerekeket pedig már NEM tanítanák a régi tudásra, ami így 1 generáció alatt 99%-ban eltűnne." Már hogyne tanítanák.. mivel a meglévő emberek kollektív tudatában az emberek által felhalmozott tudásanyag mind ott van és ezt tovább akarnák vinni úgy is, ahogy eddig is tovább vitték. Ennyi erővel mondhattad volna azt is, hogy "Az emberek nem akarnának enni, mert ami eddig volt élelmiszerbolt, az bezárt.." Banyek, fogom a fejem...


"Csak mondák maradnának az aranykorról." Mi számít neked aranykornak? A jelen, vagy az ipari forradalmak, esetleg a világháborúk? Honnan tudod, hogy nem az lenne az aranykor, ami azután jön?


"Arról már nem is beszélve, hogy valószínűleg heves tudománygyűlölet lenne: hiszen az tette tönkre a világot! Nem?" Meséld már el, hogy hogy tette tönkre a tudomány a világodat. Kérlek ha már ezt állítod, dobd bele a kukába a telefonodat, vagy számítógépedet, amiről írod ezt a sok baromságot és menj ki ordítozni, hogy a Föld lapos :)


"Végül: még a legjobb esetben is csak a középkorig lehetne eljutni: hiszen nincsen se nyersanyag, se energiaforrás!"


Na ezt olvasni is fájdalmas volt.. tehát a mai ember, a tudásának legjavával csak a középkorig tudna eljutni.. :D Beszarok..


"Fa lenne és víz. Se szén, se olaj, se semmi más!" Szén az ott van a szénbányákban, akik tudják, hogy hol van, vagy egyenesen ott dolgoznak, azoknak már azonnal lenne, max csinálniuk kellene egy csákányt, amivel ki tudják nyerni.. de mindenképp előrébb lennének, mint egy ősember tudás nélkül. Olaj? Ott a föld alatt.. néhány évtized alatt (lehet még sokat is mondtam) nehogy azt mondd már, hogy az emberiség a mai tudásával ne tudná kinyerni a kőolajat? Újra lennének műanyagok meg meg benzin, meg minden..


Ha te túl is élnéd agy nélkül, akkor lehet csodálkoznál, hogy 15 év múlva már egy benzinkúton tankolod a kocsid és közben olvasod fapofával az érintőkijelzős telefonodon a hülyeségeket, amiken keresztül informálódsz most is.


"SOHA TÖBBÉ nem lenne ipari forradalom, itt ragadnánk ezen a bolygón, és kész." Az lehet, hogy nem lenne, mert már megvolt.. két nevezetes minimum.


Jókat nevettem, úgyhogy köszi :)

2021. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Ennyire buta ember nem lehet, szerintem csak szórakozol.

Semmit nem értettél abból, amit írtam.

Gondold át még egyszer - NAGYON alaposan - és utána írj.

Fölösleges is javítgatni téged, mert 50 oldal magyarázatból sem biztos, hogy megértenéd.

2021. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
48%
Durva, hogy még te nevezel másokat butának :) Legalább indokolnád meg a baromságaidat. Leírtál egy olyan betűkatyvaszt, amiben nem volt olyan mondat, ami ne lett volna értelmetlen baromság. Ilyet állítani, hogy megállnánk a középkornál (legjobb esetben is ráadásul!!!).. istenem... Mintha ez eddig is így történt volna :D:D
2021. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Még egyszer mondom: OLVASD EL, amit írtam! ÉRTŐ olvasással!

Nem írom le 5-ször ilyen hosszan, mert ha látnád is, hogy igazam van, legjobb esetben is csak csendben elsunnyognál.

Nagyon sokszor volt már itt ilyen, elegem van belőle.

2021. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

9-es. Ne haragudj, de én sem értem, hogy mit szeretnél mondani, pedig én biztosan elolvastam kétszer is. Kifejtenéd bővebben? (és légyszi mindenki kulturáltan, ne sértegessük egymást.. ennek a kérdésnek tényleg csak az elmélkedés a célja)


Tehát. Mire alapozod, hogy az emberiség megállna az általunk ismert középkor szintjén és nem akarna tovább fejlődni? Az, hogy nem lenne sem nyersanyag és energiaforrás, azzal én is vitatkoznék, mivel ezek eddig is voltak, csak nagyon sokáig, tudás hiányában ezt nem tudtuk hasznosítani. Most viszont lenne tudás hozzá, így technikailag nem lenne szabad, hogy problémát okozzon. (Persze nem azonnal lenne atomreaktorunk, meg napelemünk ezt nyilván tudom én is, viszont azt elképzelhetőnek tartom, hogy 5 éven belül napelem már lenne.. 15-25 éven belül pedig egy atomreaktort is el tudok képzelni.

2021. febr. 21. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!