Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Párhuzamos tanári mesterképzés...

Párhuzamos tanári mesterképzés, ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Az Nftv. 39. §-ának 2020. július 31. naptól kezdődően beillesztett (4a) bekezdése értelmében a nem tanári mesterképzési (osztatlan) szakon tanuló hallgató a párhuzamos tanárképzésre a központi felvételi eljáráson kívül – intézményi hatáskörben lebonyolított felvételi eljárás keretében – nyerhet felvételt. Ez azt jelenti, hogy az MA-ra/MSc-re már felvett, jelenleg elsőéves jogviszonyban álló hallgatót egy belső felvételi eljárást követően az egyetem veszi fel a tanári MA szakos képzésre. Csak olyan bölcsész mesterszakról lehet jelentkezni, amelynek van tanári MA rövid ciklusú párja."

2021. aug. 16. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem ezt jelenti, hogy…. ? Például én anglisztika alapszakon tanulok és úgy szerezhetek egy szakos tanári végzettséget, ha elvégzem az anglisztika mesterképzést és azt követően még elvégzem a tanári mestert. Viszont így már jelentkezhetek és megkezdhetem a tanári mester akkor is, ha még csak éppen folyamatban van az anglisztika mesterképzés. Nekem ez jutott eszembe elsőként, hogy talán erre vonatkozhat.
2021. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit az első írt, az jó, azzal a megkötéssel, hogy mesteren első évfolyamosnak kell lenni.
2021. aug. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!