Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a történetről?

Mi a véleményetek a történetről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy 20 éves egyetemista srác vagyok. A szüleim kiskorom óta nagyon nyomnak matekból, de igazából sosem voltam különösen tehetséges benne. Az érdeklődésem mindig is leginkább a történelem, angol nyelv és informatika volt, a szüleim viszont mindig mérnöknek nyomtak.


Ebből adódóan a BME villamosmérnöki szakára kerültem, ahol egyszerűen szenvedek és utálom a tárgyakat. Tavaly voltam első éves, 1 év alatt talán egy kezemen megtudnám számolni, hogy hány kötelező tárgyam lett meg:

Fizika 1-2, matek a1, prog 1-2 és ennyi (ez is mind kettes). Most nyáron végig dolgoztam, ugyanis fél éve veszekszem szüleimmel, hogy váltok egyetemet és elmegyek jogra. Ők rettentő mód tiltakoznak, nem akarják, hogy "30 éves koromig" a nyakukon legyek. Viszont én kilátástalannak érzem a villany, gáz lenne ha 8 évig járnék egy bsc-t. Akkor már ugyanott tartok... már számolni sem tudom mennyit csúszhattam... és ez csak az első év volt.


Tudom, hogy a jogi egyetem 5 év, nem is mennék direkt a legerősebbre, nehogy csússzak, szeretnék mellette dolgozni is. Tudom, hogy a kezdőfizuk elég szarok, viszont a villamosmérnök sem egyből keres br 1 milliót, szóval talán nem lenne hátrány.


Mit gondoltok? Hallgassak a szüleimre és ha 10 év alatt is, de járjam ki a villanyt mert jobban járok?


Néha már úgy érzem nem bírom idegileg... rég aludtam már jól, anélkül, hogy azt olvasgattam volna mi legyek...



2021. aug. 17. 18:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem: villany állami finanszírozáson úgy maradtam bent, hogy majdnem 50 kreditnyi tárgyam volt, sok-sok sallanggal...nem tudom meddig tudom ezt így húzni
2021. aug. 17. 18:14
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Tanácsot, aki ad, az hátradől, a következményeit neked kell viselned. Ezért hát jól meg kell gondolni. Ha otthagyod, a szüleid mérgesek lesznek. Lehet, hogy mást nem finanszíroznak. Ennek oka az is lehet, hogy megrendülnek abban, hogy valamire is való vagy. Két évig majd fizetik a jogra járásod költségeit, és akkor kitalálod, hogy inkább barlangász vagy ornitológus lennél. És így tovább. Ezeket tedd mérlegre. Én sosem járnék olyan isibe, amit nem szeretek, de én fafejű vagyok. Pont a VIK-re jártam, és számomra a villamosság az isteni, de már az ott tanulandó egyébbel is súlyos bajaim voltak. :D nemhogy még egészen máshol mást tanulni...
2021. aug. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire kapálózol ellene, akkor én a helyedben váltanék. Ha ennek az az ára, hogy nem tartanak el a szüleim, nem vágna földhöz (bár én ahogy leérettségiztem, nem is kaptam egy fillért se, magamnak kerestem meg az egyetemi életre valót meg mindent).
2021. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válts, mert, ha el is végzed a villamosmérnökit, semmire nem fogsz menni vele, mert a diploma mellé nem lesz elegendő tudásod. Szerintem válts. Mindenképp jobban jársz, ha elvégzel egy olyan egyetemet, amit szeretsz, és utána olyan munkád lesz, amit szeretsz.

Tény, hogy elbasztad, mert már jóval régebben meg kellett volna mondanod a szüleidnek, hogy ez téged rohadtul nem érdekel, de egyedül te fogod tudni ezt a hibát kijavítani.

2021. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten mentsen attól, hogy úgy végezd el az egyetemet és dolgozz villamosmérnökként, hogy nem szereted a szakmát magát.

Pillanatok alatt kiégnél munkahelyen. Ezt csak úgy lehet csinálni, és sikeresnek lenni benne, ha hivatásként tekintesz rá. Akarnod kell, hogy minden nap mérnöki problémákat oldj meg, másképp nem megy. Még ha milliós fizetést kapsz, akkor sem.

Villamosmérnök vagyok, szóval tudom miről beszélek. Azok a szaktársaim, akik a pénz miatt vágtak neki, soha nem fejezték be a képzést, vagy ha igen, akkor meg a béka segge alatti cégeknek dolgoznak nevetséges pénzekért, valójában nem is mérnöki, hanem technikusi munkát végezve.

2021. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából első félév után közöltem szüleimmel, hogy nálam ez nem pálya. Úgy volt, hogy majd átmegyek valami programozósabb szakra, mert ugye legalább az megy valamennyire, viszont abból sem lett semmi, meg nem is jártam volna jobban szerintem. Annyira sajnos nem érdekel a programozás sem, hogy szenvedélyként fogjam fel, nálam az is inkább egy skillnek számít. :/


Egyébként a károli jog önköltséges karán van olyan lehetőség, amivel 75%át kifizetik a félévednek, aztán mellette még dolgoznék valamit, szerintem úgy simán ki tudnám járni, tehát ezeket összegeztem.


Az van megbeszélve itthon, mert nagyon ragaszkodnak hozzá, hogy még 1 félévet megpróbálok jelenlétiben (ezzel legalább nem csúszok még le sem a jelentkezésről meg semmiről), de ha abszolút nem megy, akkor "meglátjuk mi lesz". Próbálok majd minden beleadni, lehet jobb lesz jelenlétiben, viszont tavaly is napi 5 órákat tanultam :/

2021. aug. 17. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Szia! A jognàl sem jobb a helyzet, azért előtte nyugodtan menj be egy könyvtárba és nézd meg a római jog c.könyvet! Jól hangzik , hogy majd jogot tanul az ember, de a valóságban más a helyzet!

Itt nem arról van szó , hogy nem fogsz egyből milliókat keresni . 160-200 netto a kezdő (nyilván van ahol több) de ez az általános , amikor megszerzed a szakvizsgádat utána már reális a 250-400 netto. Gondold àt ez 9 év összesen , bármikor ki tolódhat az egész tanulmány .Ide nagyobb elhivatottság kell , mivel mérnökként jobb esélyeid vannak bárhol a világon!!! A jog egy kötött , lassan beinduló dolog .

Én jogot tanultam nem tudom javasolni neked. Szerintem nézegesd a szakokat nem csak a jogász meg a mérnök létezik a világon. Nem kell elsietni semmit sem, ha ennyire bizonytalan vagy akkor pedig nem ajánlom a jogot neked , mivel ahogyan említettem itt ha nem érzed azt hogy tök mindegy mennyit keresel , de legalább ezt csinálhatod akkor felesleges , nem fogod bírni ezt az anyag mennyiséget amit leadnak . Nyugodtan keresgélj könyveket polgár , közigazgatási joggal kapcsolatosakat.

2021. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Más nem érdekel ezen kívül, jogra mennék legszívesebben és a károlin azért nem húzós, vannak ott ismerőseim.
2021. aug. 18. 12:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jognál csak azt kell bevésned a fejedbe, hogy azzal halandóként (értsd: nem valakinek a valakinek a haverja vagy) csak itthon fogsz tudni dolgozni.

Amennyiben pedig az államnak dolgozol, akkor ki vagy téve mindenféle politikai hülyeségnek, bármennyire is függetlennek kellene lennie az igazságszolgáltatásnak.


Ha ezek nem zavarnak, akkor hajrá!

2021. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá a joggal! (8. Voltam)
2021. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!